Masívny nábytok – nič lepšie nenájdete

Nábytok dnes dostanete kúpiť v nekonečných prevedeniach. Čokoľvek si do svojho domova vysnívate, môžete to mať. A to tak moderný ako aj klasický nábytok, vintage aj retro, provensálsky, vidiecky a mnohé iné. To najdôležitejšie čo si pri kúpe nábytku treba všímať však nie je jeho vzhľad a dizajn, ale materiál z ktorého je vyrobený. Za seba môžem povedať, že masívnemu nábytku sa nič nevyrovná. Tá vôňa, ktorá sa šíri vašim domovom, ak si zadovážite masívny nábytok je neopísateľná. Nehovoriac o tom, že nábytok z dreva vyzerá veľmi atraktívne a zapadne do akéhokoľvek prostredia. Drevo jednoducho nikdy nevyjde z módy.

masívny nábytok

Masívne nemusia byť len komody

Masívny nábytok vás prežije

Ak si do domu kúpite nábytok z drevotriesky, ušetríte síce nejaké peniaze, no nábytok bude vždy vyzerať len ako nejaká napodobenina dreveného nábytku. No a kvalitou sa k nemu tiež ani zďaleka nepriblíži. V prípade, že budete rozmýšľať lepšie a priplatíte si za kvalitný masívny nábytok, sklamanie vás určite nečaká. Nábytok z masívu je nadčasový, vďaka čomu bude vyzerať štýlovo aj po mnohých rokoch, no čo je najlepšie, drevený nábytok v závislosti od jeho druhu vám vydrží kľudne aj 100 rokov, niekedy dokonca viac. Tu zase záleží na tom, koľko ste ochotní za masívny nábytok minúť, pretože na výber máte tak cenovo dostupnejšie, ako aj drahšie dreviny.

masívny nábytok

Nádherný masívny stolík

Masívny nábytok – smrek či dub?

Veľkou dilemou pri kúpe masívneho nábytku je výber dreviny. Všetko závisí od výšky vášho rozpočtu, ktorý ste za nábytok ochotní minúť. Medzi najdostupnejšie dreviny patrí napríklad smrek či borovica. Ich životnosť však nie je ani zďaleka taká ako pri bukovom či dubovom nábytku, keďže tieto majú omnoho vyššiu tvrdosť, vďaka čomu vám vydržia slúžiť desiatky a desiatky rokov. Najmä dubový masívny nábytok patrí k najžiadanejším. Je pevný, odolný, má atraktívnu farbu a nádhernú kresbu dreva, čo mu na zaujímavom vzhľade len pridáva. Nevýhodou môže byť snáď iba vyššia cena, no je to investícia, ktorá sa jednoznačne oplatí!

Karin

Pridaj komentár