Maurícius – dovolenka snov

Rôzne exotické destinácie, ako sú napr. aj ostrovy v Indickom oceáne – Madagaskar, Maldivy či Maurícius, si turisti pre svoj pobyt vyberajú najmä pre ich tropickú klímu. Alebo pre exotické prostredie a tiež pokojnú až idylickú atmosféru ako vystrihnutú z filmu. Dopriať si takúto exkluzívnu dovolenku býva skutočným pôžitkom, pretože nejde o žiadnu tuctovú destináciu. Ide o dokonalú súhru toho najlepšieho, čo vám dovolenka môže ponúknuť. Presne takýmto zážitkom je aj Maurícius dovolenka. Miesto, kde môžete vychutnávať prvotriedne služby a maximálny komfort hotelových rezortov. A zároveň ste obklopení nádhernou tropickou prírodou a nekonečným oceánom v tých najúžasnejších farbách. Príroda na ostrove Maurícius toho ponúka naozaj veľa a tak okrem skvostných pláži s priezračnou vodou tu môžete obdivovať aj dažďový prales, vodopády či sopečné krátery a mnoho ďalších atraktívnych miest.

mauricius dovolenka

Charamel Waterfall, Maurícius

Maurícius dovolenka – jej najkrajšie pláže a miesta ostrova

Aj keď všetky pláže na ostrove Maurícius možno považovať za rozprávkové, predsa len k tým najkrajším určite patrí pláž Trou aux Biches či Belle Mare alebo jedna z vôbec najdlhších pláží ostrova Flic en Flac Beach s ideálnymi podmienkami na relax aj kúpanie. Oplatí sa však vidieť a navštíviť aj ďalšie zaujímavé miesta ostrova, ako napr. Národný park Black River Gorges, Vodopády Rochester, útesy Gris Gris, či Botanickú záhradu Pamplemousses s množstvom exotických rastlín a paliem. Veľmi zaujímavou a obľúbenou turistickou atrakciou, ktorú Maurícius dovolenka ponúka, je aj „Zem siedmych farieb“. Ak by vám ešte predsa ostal nejaký voľný čas, môžete navštíviť aj hlavné mesto Port Luise a na miestom bazáre nakúpiť rôzne darčeky či suveníry, napr. makety plachetníc.

mauricius dovolenka

Zem siedmych farieb

Maurícius pre romantické duše aj zaľúbencov

Maurícius dovolenka je jedným z miest ako stvorených pre romantiku a tak sa nemožno čudovať, že patrí aj k veľmi obľúbeným svadobným destináciám, kde sa zaľúbenci rozhodnú uzavrieť manželstvo veľmi exotickým spôsobom priamo na pláži, pod palmami a pri šume morských vĺn. Ak vás Maurícius dovolenka oslovila, určite si nezabudnite rezervovať letenky v dostatočnom predstihu. Oplatí sa to!

Dada

Pridaj komentár