Detské topánočky pre zdravé nôžky

Všetci si pamätáme na to, kedy naše deti urobili svoje prvé krôčiky. Nohy sa im pritom triasli, no oni to nevzdali a pomaly kráčali vpred. S prvými krôčikmi však prichádza aj povinnosť zohnať pre dieťa kvalitnú obuv. Takú, ktorá nebude brániť ich nôžkam v zdravom vývine a raste. Zároveň by im pri chôdzi taktiež nemala zbytočne prekážať. Veľkou chybou je, že rodičia najčastejšie siahajú po desaťročia ospevovaných pevných topánkach s klenbou, ktoré sú ale pre začínajúceho chodba úplne nevhodné. Detské topánočky by mali byť ľahučké a ich podrážka čo možno najohybnejšia a najtenšia, aby mohlo dieťa čo lepšie cítiť nerovnosti na zemi.

detské topánočky

Topánočky s tenkou podrážkou

Detské topánočky – kedy ich kupovať?

Väčšina rodičov si myslí, že deti by svoje prvé topánky mali dostať hneď ako urobia svoje prvé kroky. To je omyl. Dieťa na začiatku nepotrebuje žiadnu obuv, pretože najlepšie si techniku chôdze osvojí, ak na nohách nebude mať obuté vôbec nič, nanajvýš tak ponožky. Na behanie po vonku sú ideálne kožené capačky, ktoré detskú nôžku ochránia pred zranením, no zároveň sú také ľahučké, že dieťa  o nich ani nevie. Až po niekoľkých týždňoch, kedy si už dieťa osvojilo techniku chôdze a jeho kroky sú omnoho smelšie, mu môžete zadovážiť kvalitné detské topánočky v ktorých bude spoznávať svet vonku. Ponuka je naozaj pestrá, no snažte sa vyhnúť napríklad topánkam s podpätkom – tie sú pre tak malé chodidlá úplne nevhodné.

detské topánočky

Rozkošné detské capačky

Kožené detské topánočky

Každé dieťa si zaslúži mať na svojich nôžkach kvalitné detské topánočky. A to tak malé ako aj veľké deti. Pri topánkach je dôležitý nielen strih a šitie, ale predovšetkým materiál, ktorý bol použitý na ich výrobu. Zárukou kvality je hlavne pravá koža. Kožené detské topánočky vám zaručia, že v nich bude môcť detské chodidlo dýchať. Preto sa v nich nebude nôžka zbytočne potiť. Topánky z kože sa navyše dokonale prispôsobia tvaru detského chodidla, nehovoriac o tom, že vám vydržia omnoho dlhšie než topánky vyrobené z iných materiálov. Koža časom a používaním získa peknú patinu čo im len pridá na atraktivite. Kožené topánky sú jednoducho investíciou, ktorá sa oplatí!

Lenka

Pridaj komentár