Najznámejšie daňové raje sveta

Daňový raj je pojem veľmi dobre známy v podnikateľských kruhoch a to nielen pre veľké spoločnosti s vysokými ziskmi aj nad 100 000 EUR, ale tiež pre menšie firmy a podnikateľov, ktorým sa ešte stále viac oplatí založiť si svoju spoločnosť a bankový účet v zahraničí práve v niektorom z daňových rajov sveta. Daňové raje však nie sú neznámym pojmom ani pre bežných ľudí, pretože práve táto téma je v posledných rokoch čoraz častejšie predmetom rôznych diskusií. Ak by sme však mali presnejšie definovať pojem daňový raj, ide vo všeobecnosti o krajiny, ktoré majú k podnikateľskému prostrediu veľmi ústretový až benevolentný vzťah, niekedy až s takmer nulovou daňovou povinnosťou a minimálnymi požiadavkami, čo sa týka registrácie spoločnosti v obchodnom registri či určovaní identity vlastníka.

daňové raje

Belize patrí k najznámejším daňovým rajom

Najznámejšie daňové raje sveta

K tým najznámejším daňovým rajom sveta určite patrí Belize – štát, o ktorom ste už určite veľa počuli a čítali aj u nás sa nachádza na východnom pobreží Strednej Ameriky pri Karibskom mori v susedstve s Guatemalou a Mexikom a k jeho výhodám patrí stabilný právny systém s 20 ročnou garanciou na všetky výnimky zdaňovania ako aj nízke poplatky a časová nenáročnosť pri zakladaní a správe spoločnosti. Pre mnohých je atraktívna aj absolútna diskrétnosť firiem a spoločností (register firiem nie je prístupný verejnosti). Okrem Belize sú však veľmi známe aj daňové raje ako napr. Seychelská republika, Panama, Britské Panenské ostrovy, Panama, ale aj Monako, Cyprus či Luxembursko.

daňové raje

Obľúbeným miestom – daňovým rajom je aj Panama

Čím je zaujímavý daňový raj Cyprus?

Daňový raj nájdete aj na treťom najväčšom ostrove Stredozemného mora, kde sa síce dane nerovnajú priamo nule, ale patria určite k najnižším v rámci EU (napr. 10 % daň z príjmu pre spoločnosti a DPH 17 %). K výhodám tohto daňového raja patrí aj väčšie množstvo uznaných nákladových položiek pre podnikateľov a tiež zmluvy zamedzujúce dvojité zdanenie. Daňové raje sú však každopádne príťažlivé nielen svojim podnikateľským prostredím, ale aj samotnou lokalitou, pretože takmer vždy sa jedná o turisticky veľmi lákavé exotické destinácie ideálne aj na poznávanie, cestovanie a dovolenky.

Dada

Pridaj komentár