Má vaše kancelárske kreslo správnu ergonómiu?

Základom každej kancelárie je nielen dobrý pracovný stôl, kancelárske svietidlá ale hlavne kvalitné kancelárske kreslo. Vybrať to správne, ktoré bude napĺňať požiadavky na zdravé a pohodlné sedenie nie je práve ľahkou úlohou. Aj vy teraz potrebujete nakúpiť nové kreslá pre seba alebo vašich zamestnancov, pretože tie stávajúce už dosluhujú a zďaleka nenapĺňajú základné predstavy a pohodlnom a zdravom sedení počas pracovnej doby? Radi by ste nákup realizovali čím skôr, jednak z toho dôvodu, že by ste si chceli o niečo málo zvýšiť firemné náklady a tiež si hovoríte, že nákupom potešíte svojich zamestnancov, ktorí tak dostanú milý ale potrebný darček aj v práci?

kancelárske kreslo

Veľmi moderné ergonomicky tvarované kancelárske kreslo

Ergonómia sedenia v kancelárskom kresle

Súčasťou dnešného životného štýlu je pre mnohých sedavý spôsob života. Preto je kľúčovým kritériom pri výbere kancelárskeho kresla jeho ergonómia. Dnes je na trhu mnoho kresiel ergonomických. To znamená, že umožňujú užívateľovi kancelárskeho kresla zdravé, dynamické a komfortné sedenie. Sediaci človek si môže ľubovoľne meniť polohu tela. Trebárs smerom dopredu, čo predstavuje pracovnú pozíciu alebo smerom dozadu, kedy si chceme na chvíľu odpočinúť a relaxovať.

Hojdací mechanizmus kresla

Vďaka tzv. hojdaciemu mechanizmu môže používateľ kresla využívať možnosti aktívneho sedenia, teda hojdania a nakláňania, čo je dôležité pre vyšší komfort a zjednodušenie pracovných úkonov. Napriek tomu nie každé kreslo týmito možnosťami disponuje. Ergonómia je teda na prvom mieste pri výbere toho správneho kancelárskeho kresla domov alebo do kancelárie.

kancelárske kreslo

Ak nesedíte pri počítači dlhé hodiny každý deň, výborne vám poslúži aj takéto kožené kreslo

A nakoniec je to komfort sedenia v kancelárskom kresle

Každé kancelárske kreslo alebo stolička by mali mať pohodlný a zároveň tiež primerane veľký sedák. Základom je anatomické tvarovanie. Sedadlo by malo byť zaoblené tak, aby netlačilo na končatiny. Dôležitou vlastnosťou je aj možnosť si ho výškovo nastaviť. Kancelárske kreslo alebo stoličku je potrebné nastaviť tak, aby zodpovedala výške svojho užívateľa. Aby bolo sedenie čo najkomfortnejšie, možno si ku kreslu dokúpiť tiež podložku pod nohy, ktorá je praktická a zvyšuje celkové pohodlie.

 

Silly Billy

Pridaj komentár