Nástenné hodiny ako dekoratívny prvok vašej domácnosti

Presnosť je výsada kráľov. Na to, aby ste túto vlastnosť spĺňali, nepotrebujete mať pri sebe množstvo radcov, ktorí vám budú riadiť život. V dnešnej dobe je už chvalabohu oveľa jednoduchší spôsob, ako byť dochvíľny a mať pojem o čase. Stačí si zaobstarať hodiny. Vďaka nim prídete včas do práce, školy, či na rande. Doma nepremeškáte svoj obľúbený seriál, včas sa pripravíte na príchod vašich známych, v správnom čase užijete lieky a viete ako dlho piecť koláč. Stačí tak málo, náramkové hodinky sú s vami mimo domu a nástenné hodiny zase vo vašej domácnosti. Tými dokážete vyriešiť aj skvostnú dekoráciu celej steny, kde budú dominantným prvkom.

nástenné hodiny

Nástenné hodiny doplnené o ďalšie doplnky môžu vytvoriť zaujímavý vizuál.

Nástenné hodiny nielen ako ukazovateľ času

Nástenné hodiny sú dnes považované aj ako doplnky do domácnosti. Veľmi obľúbeným je minimalistický štýl. Medzi zaujímavé nástenné hodiny patria tie typy, ktoré pozostávajú len z ručičiek bez čísiel. Na prvý pohľad každý vie, koľko je zhruba hodín. V prípade, že niekto potrebuje vedieť čas na minúty či sekundy, sa jednoducho pozrie na mobil. Ďalšími obľúbenými hodinami, o ktoré je veľký záujem, sú tzv. vintage hodiny, s umelo vyrobenou patinou pôsobiace ošúchaným dojmom. Ciferníky sú buď z plechu, či dreva, a môžu byť hranaté, oválne, alebo guľaté. A čo tak nalepovacie hodiny, ktoré majú kovové alebo penové číslice a strojček s ručičkami, ktoré visia na stene samostatne? Samozrejme ich výber závisí od vašeho štýlu aký vládne vo vašej domácnosti. V prípade hodín s neobvyklým tvarom, či farbami, je podstatné zohľadniť aj vzhľad steny, na ktorú chcete hodiny zavesiť, aby na nej nezanikli.

nástenné hodiny

Nástenné hodiny sa ideálne hodia aj do spálne.

Vyberajte starostlivo

Na trhu je naozaj veľké množstvo nástenných hodín, z ktorých si človek niekedy skutočne nevie vybrať. Tisíce hodín všetkých štýlov, veľkostí či farieb. Do kuchyne, obývačky, detskej izby, či do kancelárie. Je už len na vás, aké nástenné hodiny sa vám páčia a aké si vyberiete. Veľa šťastia!

Milos

Pridaj komentár