5 skutočností o najznámejších dizajnérskych kabelkách

Ženy (ani ja nie som výnimkou) sú veľmi vášnivé vo výbere svojich kabeliek. A ak by nám to financie dovoľovali, mali by sme iba kvalitné dizajnérske kabelky. Krásna kabelka má totiž schopnosť definovať váš vzhľad. Dopĺňa váš štýl a vyhovuje všetkým vašim esenciálnym ženským potrebám počas celého dňa. Niektoré dizajnérske kabelky sú populárnejšie než iné, no existuje ich zopár, ktoré vyvolali záujem celého sveta. Tu sú zaujímavé fakty o piatich z nich.

Kabelky Chanel 2.55 – ich cena stúpa každým dňom

Kto vie odolávať šarmu kultovej Chanel 2.55 kabelke? Ak nie originál, jej kópiu už aspoň raz vlastnila hádam každá žena na svete. Je to hádam najznámejší model kabelky na planéte. Je klasická, elegantná a všestranná. A práve preto jej cena stále stúpa. Ak ste vôbec niekedy uvažovali nad kúpou originálu, experti radia urobiť tak hneď. Každým dňom úvah a rozmýšľania zaplatíte za ňu viac. Momentálne jej cena je 4.900 amerických dolárov.

kabelky

Chanel 2.55

Značka Hermes má najdrahšie kabelky na svete

Ak sa zaujímate o ceny kabeliek vedzte, že značka Hermes vlastní ponúka tie najdrahšie na svete. Cena jednej kabelky sa pohybuje od 10.000 do 120.000 amerických dolárov. Tak to je skutočne veľa za kabelku bez ohľadu na to, aké ste bohaté. Expertka tvrdí, že tajomstvom takej vysokej sumy je výber materiálov – teľacia koža, pštrosia, koža z aligátorov, plus luxusné detaily.

Hermes Birkin kabelka je inšpirovaná francúzskou herečkou

Hermes Birkin je kabelka, ktorú navrhli na podnet herečky Jane Birkin, ktoré spoločnosť upozornila, že potrebujú osloviť extravagantnejšie a bohatšie zákazníčky so širšou ponukou. Údajne Jane cestovala letecky a sedela vedľa prezidenta spoločnosti Hermes, keď mu hovorila o chudobnej ponuke kabeliek na trhu. Takto sa zrodila kolekcia „Birkin“ a nový trend detailne prepracovaných a extrémne drahých kabeliek bol na svete.

kabelky

Najznámejší model Hermes Birkin

Väčšina Louis Vuitton kabeliek je z plátna

Značka LV je veľmi odlišná od ostatných luxusných kabeliek. LV nie je veľkým fanúšikom kožených kabeliek. Uprednostňujú veľmi odolné a elegantne farbené plátno, resp. s potlačou. LV používa kožu len na remeselné spracovanie rukoväte a ozdobných šnúr.

LV Speedy bola obľúbená kabelka Audrey Hepburnovej

Filmové hviezdy sú najväčšími propagátormi dizajnérskych kabeliek. Ak ste fanúšikom herečky Audrey Hepburn a jej sústavne elegantného štýlu, potom vás môže zaujímať, že tento typ kabelky nosila takmer denne.

Gabika

Pridaj komentár