Vy ešte nemáte servírovací tanier?

Je veľa príležitostí, pri ktorých sa vám doma zíde servírovací tanier. Či už pri bežnom každodennom stolovaní, veľkých rodinných oslavách alebo sviatkoch. Servírovacie taniere sa vždy osvedčia ako praktické, funkčné a univerzálne použiteľné. Nájdete ich na trhu v neprebernom množstve rôznych štýlov a materiálov, od keramiky, dreva, cez striebro až po plastik.

servírovací tanier

Servírujete jedlo na vkusne prevedenom servírovacom tanieri.

Čo naložiť na servírovací tanier

Oproti servírovacím misám sú taniere ploché a tomu zodpovedá aj čo a ako na nich podávať. Medzi inými sa takýto tanier hodí na:

  • bežné podávanie krajcov chleba, plátkov salámy a syra, ovocia,
  • vianočného kapra či veľkonočnú obloženú šunku,
  • špeciálne príležitosti ako svadby, rodinné oslavy na podávanie pred jedál, dezertov či iného občerstvenia.

Ak však vlastníte originálny kúsok, nemusíte na svoj servírovací tanier nakladať vôbec nič. Pokojne ho nechajte prázdny zdobiť váš jedálenský stôl.

Ako si vyberať ten správny

Množstvo rôznych dizajnov, farieb, vzorov a materiálov servírovacieho riadu je nekonečné. Nie je teda jednoduché vybrať si. Keď si kupujete servírovací tanier, odporúča sa zaobstarať si ho v jednom sete spolu s misou a servírovacím príborom, aby spolu ladili. Nie je to však podmienkou. Pri výbere sa zorientujete rýchlejšie, ak viete na aké príležitosti budete tanier používať. To ovplyvní aj jeho cenu. Na bežné každodenné používanie postačí azda jednoduchší dizajn aj materiál. Na formálnejšie príležitosti si vyberte umelecký štýl, atypický tvar alebo vzácny materiál, ako napríklad rýdze striebro. Pamätajte však vždy na to, aby sa servírovací tanier svojim vzhľadom vkusne hodil aj k ostatnému riadu na vašom stole.

servírovací tanier

Aj prázdny servírovací tanier dokáže ozdobiť a oživiť Vašu domácnosť.

Vhodný aj ako darček

Servírovací tanier alebo taniere sa hodia výborne aj ako dar k narodeninám, jubileám alebo novomanželom. Opäť sa treba rozhodnúť, či vybrať skôr taký, ktorý sa hodí na bežné stolovanie alebo nejaký výnimočný na špeciálne príležitosti. V druhom prípade môžete dať vyrobiť originálny servírovací tanier s ručne maľovaným alebo gravírovaným venovaním. Fantázii sa medze nekladú.

Petra

Pridaj komentár