Nový retro nábytok podľa čias minulých

Vôbec nie je pochýb o tom, že trendy 19. a 20. storočia v interiérovom dizajne sa vracajú späť. Hovoríme tomu retro dizajn. Pripomínajú nám detské časy a vnášajú do interiérov farbu a život. Čo sa týka retro nábytku, je dôležité vedieť, že nejde o starožitnosti. Retro nábytok a doplnky sú nové veci, ktoré sú inšpirované prvkami z minulých čias. Znamená to, že sú navrhnuté štýlom aj farbami ako nábytok starších dôb. Retro nábytok je možné dostať v rôznych predajniach s nábytkom aj dnes. Stačí si len všímať konkrétne retro prvky.

retro nábytok

Retro nábytok 30-tych rokov

Retro štýl

Do módy sa vracia nie len retro nábytok. Platí to tiež pri oblečení a samozrejme doplnkoch ako sú hodinky či kabelky. Nikdy neprestaneme počúvať „retro“ kvalitnú hudbu a každý ocení štýlové retro auto. Najčastejšie sa stretávame s retro štýlom 40 až 70-tych rokov 20-teho storočia. Je to obľúbený štýl, ktorý akýmsi spôsobom znázorňuje vkus a vypovedá akýsi status o danom človeku.

Retro nábytok

Oblé tvary, široká škála pastelových farieb, podsvietené pulty, plagáty a nápisy, vzory… toto všetko patrí do retro štýlu interiérového dizajnu. Čo sa týka materiálov najčastejšie je možné vidieť, drevo, kov, plast a kožu/koženku.

retro nábytok

Retro štýl 50-tych rokov

Retro nábytok 50 až 70-tych rokov je špecifický tým, že má zaoblené tvary, skrinky a sedacia súprava stojí na štyroch úzkych nožičkách, populárne sú geometrické tvary a vlnky na textíliách. Najčastejšími farbami sú oranžová, žltá, zelená a hnedá (kombinované najčastejšie s drevom), alebo červená, pastelová ružová a modrá (kombinované s kovom a koženkou). Aj keď v 50-tych rokoch bola móda skutočne taká, že sa farby a vzory rôzne prelínali, dnes môžeme tento dizajn predviesť o trochu sofistikovanejšie a vkusnejšie. Retro nábytok výrazných farieb alebo vzorov doplníme do interiéru s čistými stenami neutrálnych farieb. Prípadne použijeme retro nábytok jednotnej farby k čomu do interiéru doplníme nejaké výrazné retro doplnky – lampy, svietniky, rámy na fotky, obraz na stenu alebo tapety. Vždy pekne doplnia a oživia interiér rôzne zelené rastliny.

Gabika

Pridaj komentár