O príjemnú zábavu na svadbe sa postarajú svadobné kapely

Svadba je pre dvoch ľudí, ktorí chcú oficiálne spojiť spoje životy, zvyčajne veľmi dôležitým dňom. Niektorí plánujú veľké svadby s väčším počtom ľudí, iní preferujú menšiu komornejšiu atmosféru. S plánovaním väčšej svadby je samozrejme viac starostí, pretože treba naplánovať a zariadiť kopec vecí. Okrem miesta a jedla treba pre hostí vymyslieť aj program, ktorého súčasťou bývajú aj svadobné kapely.

svadobne-kapely

Kapelu na svadbu si môžete pozvať aj vy

Kde a ako takú svadobnú kapelu zohnať?

Existuje niekoľko možností ako nájsť vhodnú živú kapelu pre svadobný deň. Jednou z nich je internet. Keďže svadobné kapely sa určite chcú zviditeľniť a dať o sebe vedieť, je pravdepodobné, že majú nejakú internetovú stránku, na ktorej sa snažia prezentovať v čo najlepšom svetle. Sú aj stránky, ktoré fungujú podobne ako databáza, kde máte na výber z viacerých kapiel. Každý má nejaký obľúbený štýl hudby a podľa toho sa orientuje aj na svadobné kapely. Či už je to ale stránka taká alebo onaká, kapela by na nej mala mať o sebe nejaké informácie a určite by nemali chýbať ani fotky a hlavne nejaké demo, ktoré si záujemci môžu vypočuť.

Dôležitá je komunikácia

Treba si vypočuť niekoľko kapiel a vybrať 2 alebo 3 favoritov, následne ich kontaktovať a vysvetliť im svoje požiadavky. Svadobné kapely môžu mať peknú stránku a zaujímavý repertoár, no dôležitá je aj komunikácia s potencionálnym zákazníkom. Tak sa najlepšie zistí, či vôbec má zmysel sa s kapelou zapodievať alebo nie. Pri dobrej komunikácii s kapelou je následne skvelá atmosféra počas celej svadby. Pri komunikácii  je potrebné o kapele zistiť čo najviac, ich skúsenosti a podobne. Taktiež sa hneď na začiatku treba dohodnúť na cene a na tom, koľko a ako dlho trvajúcich setov sú schopní zahrať. Určite nezabúdajte zistiť, či kapela vie zahrať aj obľúbené piesne a melódie pre novomanželov.

Svadobné kapely hrajúce naživo sú podľa môjho názoru lepšou alternatívou ako DJ púšťajúci CD – čka. Živá kapela totiž vytvára oveľa lepšiu atmosféru, čo je na svadbe jedna z najdôležitejších vecí. Cieľom je, aby sa mladomanželia aj hostia cítili po celý čas dobre a na udalosť si uchovali príjemné spomienky.

svadobne-kapely

Spríjemnite si svadbu dobrou kapelou

Sana

Pridaj komentár