Kabelka miesto školskej tašky

kabelka

Kabelka vhodná aj do školy

Kabelka už nie je len prostriedkom kam si odkladať osobné veci keď ide žena do práce či na vychádzku do mesta. Už dosť dlho kabelka mnohým mladým slečnám slúži aj ako školská taška.

Veľa dievčat preferuje kabelku pred školskou taškou, či už preto, že sa tak cítia viac dospelo alebo je jej nosenie pre nich jednoducho pohodlnejšie a praktickejšie než napríklad ruksak. Do školy však treba nosiť veľa vecí, preto kabelka by mala byť dosť veľká a pevná na to, aby sa do nej všetko zmestilo.

V kabelke musí byť dosť miesta pre školské pomôcky

Keďže sa jedná o tašku na nosenie do školy, určite by v nej nemali chýbať školské pomôcky, knihy, zošity, peračník s perami a ceruzkami, pomôcky na geometriu a pod. Je preto potrebné, aby kabelka bola dostatočne veľká a hlavne, aby mala oddelenú priehradku, do ktorej sa to všetko pohodlne zmestí a nemieša sa s inými vecami. Knihy sú dosť ťažké, teda ak ich mladé študentky nenechávajú v školských laviciach, a preto kabelka by mala mať kvalitné šitie, aby sa pod váhou rýchlo nepotrhala. Taktiež materiál by mal byť pevný o odolný voči rýchlemu opotrebovaniu.

Zmestiť sa musia aj osobné veci

kabelka

Kabelka pre študentky

Okrem školských pomôcok v kabelke nesmú chýbať osobné veci. Teda peňaženka s dokladmi a peniazmi na stravu a autobus, kľúče od domu a telefón, ktorý by mal mať aspoň počas vyučovania vypnuté zvonenie. Pokiaľ si slečny nosia vlastnú desiatu, musí sa nájsť miesto aj pre ňu. Či už je to nejaké ovocie, obložený chlebík, bageta, energetická tyčinka alebo čokoľvek iné. Taktiež by nemalo chýbať niečo na pitie. Veď pitný režim je veľmi dôležitý.

No a v neposlednom rade by kabelka mala obsahovať ženské veci, ako sú hygienické pomôcky a nejaké tie skrášľovacie prostriedky. Hygienické pomôcky by dievčatá mali mať v kabelke stále. Vhod prídu, ak sa babská návšteva ohlási nečakane, alebo ak to zastihne nepripravenú kamošku. Chýbať by nemali ani žuvačky alebo mentolky, pre svieži dych počas celého dňa.

Kabelka by teda mala mať aj niekoľko menších priehradok, do ktorých sa tieto veci dajú pohodlne uschovať a boli ľahko dostupné. Ramienka by mali byť dostatočne dlhé a hrubé, aby sa kabelka pohodlne nosila a pod váhou všetkých týchto vecí nešúchala rameno.

Sana

Pridaj komentár