Očarujúca dovolenka Egypt

dovolenka Egypt

Dovolenka Egypt – nádherný chrám Karnak

Dovolenka Egypt je z pohľadu turistov dovolenkou nespočetných možností. Ak chcete navštíviť aspoň najznámejšie pamiatky a zároveň si užívať krásne pláže a podmorský svet, vaša dovolenka Egypt si vyžaduje nielen dlhší čas, ale aj dôkladnú organizáciu.

Čo treba vidieť

Medzi najväčšie turistické magnety Egypta patria bezpochyby pyramídy v Gize, tajomná Sfinga, rieka Níl, chrámy z čias faraónov postavené pri jej brehoch, Údolie Kráľov, pôsobivé antické náboženské miesto – Chrám Karnak, ale tiež hlavné mesto Káhira.

Ak túžite po dobrodružstve, tak skúste púštne safari. Mnohé sú spojené s návštevou niektorej oázy, či spoločným stretnutím pri čaji s domorodými beduínmi. Veľmi obľúbené sú aj výlety na ťavách do hôr Sinaja.

Dovolenka Egypt  – najznámejšie letoviská

Egyptské letoviská sú typické krásnymi piesočnými  plážami, nádhernou modrou vodou a rozmanitým podmorským svetom plným farebných rýb, vzácnych korytnačiek a delfínov, ktoré sú neodolateľným lákadlom pre potápačov. Tie najznámejšie ležia pri Červenom mori, ktoré je vyhľadávané nielen pre relaxáciu, ale aj pre svoje liečivé účinky najmä na rôzne kožné ochorenia.

K najnavštevovanejším letoviskám patrí Hurghada – raj všetkých dovolenkárov. Dovolenka Egypt – Hurghada ponúka dlhé piesočné pláže s možnosťou potápania, rôznych vodných športov a atrakcií, luxusné reštaurácie, či malé arabské kaviarničky.

Aj ďalšie prímorské strediská ako  Makadi Bay, Sharm el Sheikh, Safaga, Soma Bay, El Gouna a Taba sú vďaka jedinečnému pomeru ceny a kvality hotelových služieb cestovateľským hitom dovolenkárov.

Praktické informácie

dovolenka Egypt

Fascinujúca rieka Níl v Egypte, ktorú musíte vidieť!

Pred dovolenkou v Egypte si skontrolujte svoj cestovný pas. Jeho platnosť je potrebná minimálne 6 mesiacov po návrate.

Základná menová jednotka v Egypte je egyptská libra alebo giné (skratka LE). Môžete si so sebou zobrať aj neobmedzené množstvo akejkoľvek voľne zameniteľnej meny. V hoteloch a niektorých “kamenných” obchodoch môžete platiť cestovnými šekmi, euro šekmi a platobnými kartami.

Niektoré múzeá a významné turistické atrakcie vyberajú za fotografovanie a natáčanie videa poplatky. Takmer vo všetkých starovekých hrobkách je fotografovanie zakázané.  Pamätajte, že je zakázané fotografovať aj vojenské základne, letiská, vládne budovy, priehrady, mosty a čokoľvek považované za podstatné z hľadiska bezpečnosti štátu.

Je teda na vás, či sa rozhodnete cestovať na dovolenku do Egypta za kultúrou a poznávaním histórie, alebo za rekreáciou a oddychom pri mori. Samozrejme môžete spojiť aj oboje a spoznať Egypt v celej jeho kráse.

Ma al saláma Egypt (Dovidenia Egypt).

Karin

Pridaj komentár