Seriózne pánske opasky primeranej veľkosti

Pánske opasky

Čierna klasika s jednoduchou prackou pôsobí elegantne

Pánske opasky patria do kategórie pánskych módnych doplnkov, no aj napriek tomu, že dokážu pekne doladiť a vyzdvihnúť celkový pánsky outfit, ich výber zväčša podceňujeme a nevenujeme mu dostatočne veľkú pozornosť. Pri výbere pánskeho opasku sa oveľa viac sústredíme na jeho praktickú stránku a funkčnosť ako na otázku štýlu, dizajnu a imidžového doplnenia outfitu. Podceňovať by sme nemali ani kvalitu materiálu a šitia, pretože nekvalitné umelé materiály s chybičkami krásy, ako sú napr. odstávajúce a párajúce sa nitky na prešívanom koženkovom opasku, pôsobia príliš lacno až nevkusne. Ak chcete, aby vám pánsky opasok spoľahlivo slúžil aj niekoľko rokov, zamerajte sa len na skutočne kvalitné kúsky najlepšie z pravej prírodnej kože.

Seriózne pánske opasky majú prednosť

V praktickom šatníku bežného muža nájdu využitie skôr klasické seriózne pánske opasky z kvalitnej hladkej alebo brúsenej kože, v primeranej šírke cca 2, 3 až 4 cm bez výraznejších a extravagantných prvkov, ako sú napr. veľmi masívne kovové pracky, ktoré sa skôr hodia do scény z westernového filmu ako na bežné nosenie. Klasika a jednoduchosť je nadčasová a platí to aj v prípade opaskov. I keď aj pánske opasky podliehajú módnym trendom, osvedčenou klasikou jednoducho nikdy nič nepokazíte.

Pánske opasky

Pánske opasky vyzerajú dobre, ak majú správnu dĺžku

Aj pánske opasky majú rôznu veľkosť

Ak sa chceme zamerať na výber správnej veľkosti, musíme pánske opasky zvoliť nielen podľa šírky (napr. šírka opasku musí byť vždy optimálna pre veľkosť pútok na nohaviciach), ale dôležitým kritériom pre pohodlné zapnutie a nosenie opasku je aj jeho dĺžka. Príliš krátky opasok, ktorý je pre obvod vášho pása nepostačujúci, je vám úplne nanič, ale aj pridlhý opasok obtočený okolo pása takmer na dvakrát nepôsobí veľmi vkusne a štýlovo. Dĺžka opasku má tiež svoje číslovanie, je preto dobré poznať svoju správnu veľkosť, ktorú zistíte odmeraním obvodu pása  a pripočítaním určitej rezervy cca 15 cm naviac. Nie je totiž správne ani používanie opasku, ktorý si zapíname takpovediac na doraz.

Mato

Pridaj komentár