Neviete, ako odstrániť zlozvyky pri parkovaní? Zakúpte si parkovací senzor tej najvyššej kvality!

Párkrát ste neodhadli vzdialenosť a už bol pri parkovaní problém na svete – mále či väčšie škrabance na aute vášho “zbožňovaného“ suseda alebo ste dokonca brali so sebou všetko, čo vás delilo od najbližšieho obrubníka?

parkovací senzor
Parkovací senzor

S takými situáciami sa neraz musia popasovať aj skúsenejší šoféri. Stačí, že ich k tomu “nasmeruje“ optický klam či inak skreslený výhľad v spätnom zrkadle a už niet cesty späť. Ale je, u nás ste si jednoducho zvykli na praktické rady a inak tomu nebude ani dnes! Prekážky na ceste jednoducho deteguje parkovací senzor, ktorý sa aktivuje hneď po zaradení spiatočky. Väčšina z týchto zariadení pracuje na princípe ultrazvukových čidiel, a tak máte garantované bezpečné pole do istej vzdialenosti od vozidla.

Kamarát-nekamarát

Parkovací senzor je stále lepším pomocníkom než spolucestujúci, ktorý len gestikuluje a vy nemáte možnosť porozumieť mu. Za volantom nás súri čas a o našej bezpečnosti rozhodujú neraz milimetre. Preto sa radšej zamerajte na parkovací senzor s akustickými signálmi v rôznej intenzite. Tá závisí od vašej momentálnej vzdialenosti od prekážky. Najviac vás môže znepokojiť spojitý akustický signál, typický pre krízovú zónu 30 cm a menej od pevnej prekážky.

Parkovací senzor ako súčasť štyroch a viac snímačov v priemere približne 18 cm sa zväčša dodáva aj s nástrojmi na zhotovenie otvoru do nárazníka. Vy sa však nemusíte obávať poškodenia po povrchu auta alebo nevzhľadného dizajnu. Všetko do seba zapadne ako detská skladačka a parkovací senzor si bude robiť len svoju prácu.

Parkovací senzor, ba čo viac..?

Radou nad zlato je od nás upozornenie na ešte bohatšie príslušenstvo pre bezpečné parkovanie. Ani v takejto sade nezostáva parkovací senzor osamote, ale ho funkčne dopĺňa kamerový systém.

Kamera s uhlom pohľadu viac ako 100°a monitor na zobrazenie nielen vzdialenosti od prekážky, ale aj pomocných navigačných čiar je hitom už niekoľkých sezón! Kto by takejto ponuke odolal, keď okrem akustických signálov parkovacieho senzora aj vidíte, kam s vozidlom aktuálne smerujete. Hra na skúsených šoférov sa až teraz môže začať!         

Milos

Pridaj komentár