Pilčícke nohavice – bezpečnosť nadovšetko

Pilčícke nohavice sú neoddeliteľnou súčasťou tohto tradičného a rokmi presláveného remesla. Slovenské lesy sú jedny z najkrajších prírodných úkazov a státisíce turistov prichádzajú ročne do našej krajiny, aby si vychutnali tú krásnu zelenú perspektívu, ktorá sa ich očiam ponúka. Je tu však aj iná strana lesa, o ktorú je dôležité sa starať. Ak ste práve vy súčasťou hôr, určite viete, aké veľmi dôležité je poriadne a kvalitné oblečenie, v ktorom trávite väčšinu dňa. 

Špeciálne lesnícke – pilčícke protiporezové nohavice s náprsenkou

Pilčícke nohavice s protirezovými vlastnosťami

Možno ste sa už stretli s pojmom pilčícke nohavice, ktoré majú protiporezové vlastnosti. Žiadne oblečenie nezaručí stopercentnú ochranu pred okolitými vplyvmi a prípadnými úrazmi. Je ale dobré nosiť oblečenie, ktoré pomáha eliminovať dôsledky. Pilčícke nohavice sú spravidla šité špeciálnymi vláknami s mimoriadne silnou pružnosťou a flexibilitou. V ich vnútri je zabudovaná spomínaná protiporezová vložka, ktorá chráni vaše končatiny. Vďaka tomu sa môžete cítiť bezpečnejšie a všetku svoju pozornosť venovať namáhavej práci. Protiporezové nohavice sú bezpečnou cestou pri manipulácií s motorovou pílou. 

Lesnícky – pilčícky protiporezový komplet

Myslite na smernice – aj pilčícke nohavice im podliehajú

Pri kúpe správneho oblečenia pre pilčícke remeslo je dôležité myslieť aj na to, či spĺňajú dôležité požiadavky smerníc. Ide najmä o smernice EN 381 – Ochranné odevy pre používateľov ručných reťazových píl ale aj EN 381-2: 1995 – Skúšobné metódy pre ochranu nôh, či EN 381-5: 1995 – Požiadavky na chrániče nôh, ISO11393-2.

 

Nohavice v súlade s vašimi potrebami

Manuálna práca dá človeku poriadne zabrať, najmä ak trvá počas celého dňa. Na jeho konci si chcete poriadne oddýchnuť a načerpať sily do ďalšej pracovnej záťaže. Nielen svaly, kĺby a kosti si potrebujú oddýchnuť od stopercentného nasadenia. Rovnako je na tom aj najväčší ľudský orgán tela – vaša pokožka. V prípade, ak nosíte do práce nevhodné oblečenie, časom sa to môže podpísať na začervenaní kože, nepríjemných zapareninách a rôznych iných zdravotných problémoch. Preto, ak si vyberáte pilčícke nohavice, určite myslite aj na to, z čoho sú vyrobené, aby boli pre vaše telo pohodlné a pokožka v nich prirodzene dýchala. 

Petra

Pridaj komentár