Vodovodné batérie kuchynské a ich prevedenie

Vodovodné batérie kuchynské by mali byť funkčné ale aj estetické. Nároky na kvalitu a komfort bývania predsa stúpajú, a preto sa aj z praktického dôvodu kuchynské zariadenia vylepšujú o nové funkcie a doplnky. Na batérie sa už nepozeráme ako na trubky, cez ktoré prúdi voda ale všímame si každý detail, čo zaváži aj pri ich výbere do nového domova. Dnes ich už nájdeme v rôznych dizajnových prevedeniach a s funkciami od výmyslu sveta. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z nich.

vodovodné batérie kuchynské
Vodovodné batérie môžu byť veľmi praktické

Kuchynské batérie a praktické doplnky

Súčasné vodovodné batérie kuchynské už dávno nie sú len o tom, že z nich prúdi voda. Dnešné technológie vám už totiž pomáhajú ušetriť vodu, a tým pádom aj vaše peniaze. Navyše – je to ekologické. Významným bodom v šetrení bolo vyvinutie perlátora, ktorý mechanicky obmedzuje prietok vody. Tento mechanizmus vám dokáže ušetriť až 40 % vody!

Ďalším šikovným doplnkom, ktorý šetrí vodu je termostat. Jeho výhodou je promptné ovládanie prietoku a teploty vody. Medzi ostatné úžitkové batérie patria tie, ktoré vám jediným dotykom dokážu pripraviť prefiltrovanú vodu, sýtenú, či jemne sýtenú, alebo aj vriacu vodu do vašej šálky kávy či čaju. Stáva sa vám, že sa vám nový veľký hrniec nezmestí do drezu? Aj na to existuje riešenie, a to v podobe drezovej batérie so sprškou, ktorá vám ušetrí námahu pri varení. Výhodnými pomocníčkami vám môžu byť aj výsuvné rúčky alebo batérie s ohybným ramenom.

vodovodné batérie kuchynské
Kuchynské batérie vedia svojím dizajnom aj zaujať

Vodovodné batérie kuchynské a experimenty s farbami

Nároky stúpajú aj v oblasti estetiky a dizajnu. Vodovodné batérie kuchynské sa dnes vyrábajú v rôznych dizajnových prevedeniach a odlišujú sa či už farbou alebo zaujímavým materiálom. Nebojte sa použiť farby a prispôsobte vaše vodovodné batérie celkovému dizajnu a štýlu vašej kuchyne. Na výber máte všetky farby dúhy, matné či lesklé, výber je len na vás. Ozvláštniť a očariť môžete aj dizajnovými kúskami z elegantného grafitu, minimalistického niklu, luxusného supersteelu alebo tradičného chrómu.  

admin

Pridaj komentár