Obliečky – ako rozoznať tie kvalitné?

Na trhu s posteľnou bielizňou máte na výber nespočetné množstvo obliečok. Či už ide o výber materiálu ako flanel, bavlna alebo luxusný satén. Alebo ide o výber vzhľadu – pestrofarebných vzorov – až po všelijaké spracovania. Natrafiť na tie kvalitné je však niekedy ťažké. Tak ako na každom trhu, aj na tomto sa nachádza množstvo nekvalitných a lacných napodobenín. Aby ste sa ušetrili sklamania a zároveň ušetrili svoje financie, musíte si dávať veľký pozor na kvalitu obliečok. Ako si teda vybrať obliečky?

obliečky
Pri výbere obliečok je dôležitý predovšetkým materiál

Obliečky a ich materiál

Na začiatku si treba uvedomiť, že spánkom trávime jednu tretinu nášho života. Preto si pri výbere posteľnej bielizne treba siahnuť do peňaženky a pripraviť si istý balík peňazí. Nebojte sa, nejde zas o stovky eur. Musíte však priznať aj vy – investícia do kvalitného spánku sa určite vyplatí.

Kvalitné obliečky musiac byť vyrobené z prírodných a trvácnych materiálov, sú príjemné na dotyk a ohľaduplné k vašej pokožke a celkovému zdraviu. Najčastejšie sa jedná o bavlnu alebo satén. Pri tých bavlnených máte na výber obrovské množstvo farieb, rozmerov, vzorov, ale aj úrovní mäkkosti či hrejivosti.

Ak hľadáte originalitu a luxus, siahnite po saténových alebo damaškových obliečkach. Pri nich si však dávajte pozor na zloženie. Predovšetkým ak obsahujú polyesterové vlákna. V takom prípade nad nimi ani nerozmýšľajte!

Ak nie ste „žehliaci typ“ odporúčame vám zas krepovú bielizeň. Ak máte tendenciu potiť sa, siahnite po ľane.

obliečky
Dávajte si pozor na lacné napodobeniny

Vyberajte obliečky aj podľa výrobcu

Pojmom výrobca nemyslíme len výrobcu obliečok ale aj bavlny. Tými najväčšími bavlníkovými plantážami disponujú prirodzene orientální producenti, a teda krajiny s teplým podnebím ako India, Čína, či Pakistan. Na tieto, alebo iné ázijské obliečky si však dávajte pozor. Mnohé niekedy ani neobsahujú bavlnu a sú plné chemikálií a rôznych zdraviu škodlivých farbív.

Ak hľadáte naozajstnú kvalitu, prezrite si radšej ponuku našich európskych výrobcov z Francúzska, Talianska, či Nemecka. Európska únia má totiž omnoho prísnejšie normy na kvalitu výrobkov ako iné trhy. Prípadne siahnite na obliečky z USA.

admin

Pridaj komentár