Psie pelechy pre vašich miláčikov

Asi mi dá každý milovník psov za pravdu keď poviem, že pre šťastie a spokojnosť našich chlpáčov by sme urobili aj nemožné. Kupujeme im najkvalitnejšiu stravu, rôzne hračky, venujeme im svoj čas a necháme ich spávať hoci aj v našej posteli. Netreba ale zabúdať na to, že aj psy potrebujú mať svoje miesto, ktoré bude patriť len a len im a kde budú môcť zaliezť kedykoľvek budú unavení alebo neistí. Majitelia by nemali zabúdať na psie pelechy a mali by ich vyberať s rozumom aj láskou, pretože pokiaľ sa psík vo svojom pelechu nebude cítiť pohodlne alebo mu bude primalý, viac tam nevkročí a pre vás to bude akurát tak strata  času a peňazí.

psie pelechy

Majitelia by na psie pelechy zabúdať nemali.

Psie pelechy na cestách

Psie pelechy sú pohodlné aj praktické. Pelech poskytuje vášmu psíkovi komfort a pohodlie a zároveň sa v ňom cíti úplne bezpečne, pretože pelech je preňho akýmsi útočiskom, kam môže zaliezť a schúliť sa kedykoľvek to bude potrebovať . Je to miesto, kde môže oddychovať alebo len tak leňošiť a izolovať sa od akýchkoľvek vonkajších vplyvov, respektíve ľudí. Sami uvidíte, že pokiaľ k vám príde nejaká návšteva, psík sa radšej utiahne do svojho pelechu, aby mal pokoj a kľud. Psie pelechy oceníte tak v domácom prostredí, ako aj pri cestovaní – keď budete nútení zobrať svojho psíka zo sebou, vďaka pelechu sa bude aj na cestách cítiť v bezpečí.

psie pelechy

Psie pelechy sa zídu aj na spoločných cestách.

Kam umiestniť psie pelechy?

Veľmi dôležité je aj miesto, kam pelech pre psíka umiestnite. Pes by mal mať svoj pokoj keď oddychuje v pelechu a preto určite nenechávajte psie pelechy v rušnej miestnosti akou je napríklad obývačka, kde je mnoho rušivých elementov (TV) a zbytočný ruch. Ideálne miesto je niekde v rohu tichej miestnosti alebo v blízkosti spálni, keďže psy radi spia pri svojich pánoch. Pelech by nemal byť ani na mieste, kde je prievan alebo svieti prudké slnko – zlou voľbou je aj príliš chladná miestnosť.

Karin

Pridaj komentár