Výhodné last minute – prečo sa oplatí?

Už ste si zajednali letnú dovolenku? Ak nie, pravdepodobne ste jeden z rapídne sa zvyšujúceho počtu ľudí, ktorí sa vyhýbajú tradičnej horúčke kupovania dovoleniek už v januári, či februári a čakáte do poslednej chvíle na last minute ponuky. Ale robíte dobre? Možno áno, možno nie – last minute cestovanie nie je pre každého, ale má obrovské výhody, ktorým sa nedá len tak ľahko odolať. Cestovné kancelárie ohlasujú za uplynulé roky narastajúci trend stále neskoršieho a neskoršieho kupovania dovoleniek. Veď kto by už nechcel ušetriť niekedy aj polovičnú cenu za letnú dovolenku? Niekedy je až prekvapivé, ako krátko pred odletom si ju vedia ľudia zajednať.

last minute

Vďaka last minute dovolenke je možné zohnať pekné ubytovanie za dobrú cenu.

Prečo sa last minute oplatí?

Pýtate sa prečo sú také populárne? Je to vlastne kombinácia faktorov. Jedným z nich je aj to, že ľudia už necítia takú finančnú istotu ako pár rokov dozadu. Mnohí nemajú istotu ani v práci a tak sa neradi zaväzujú na tak dlho dopredu. Alebo sú ľudia, ktorí sa rozhodli tento rok nedovolenkovať, no na poslednú chvíľu zmenili názor. Mnohých ľudí nakoniec presvedčí nízka cena a jednoducho neodolajú. Niekoľkonásobne nižšia cena je spôsobená tým, že cestovným kanceláriám ostali nevypredané zájazdy a zo strachu, že sa nepredajú, ich ponúkajú za znížené ceny. Je to akýsi výpredaj dovoleniek. V podstate platí, že čím bližšie k termínu odletu, tým nižšia je cena za zájazd. Chytiť last minute ponuku ale vyžaduje časté sledovanie ponúk na internete a keď nejakú objavíte, rozhodnite sa čo najrýchlejšie, pretože sa veľmi rýchlo predávajú.

last minute

Čím bližšie máte s last minute dovolenkou k odletu, tým je cena letenky nižšia.

Plusy a mínusy last minute dovolenky

Najväčšou výhodou týchto zájazdov sú už spomínané ušetrené peniaze, vďaka ktorým si môžu dovolenku dovoliť aj ľudia, čo majú hlbšie do vrecka než ostatní. Ušetriť môžete oproti katalógovej cene od 10 až do 50 percent a to už sa naozaj oplatí. Existujú dokonca tzv. „ultra last minute“ a tie ponúkajú dovolenky tesne pred nástupom na zájazd za nákladové ceny, niekedy dokonca iba za cenu dopravy. Nevýhodou last minute je ale obmedzené množstvo a takisto destinácie. Sú to v podstate zájazdy, ktoré ostali cestovnej kancelárii „na sklade“ a tak nečakajte tie najvychytenejšie letoviská a hotely. Takéto ponuky nie sú vhodné pre väčšie skupiny ľudí, rodiny s deťmi a ani pre tých, ktorí nemajú radi stres. Last minute totiž znamená aj menej času na balenie, vybavenie formalít, či iné veci súvisiace s dovolenkou.

Mato

Pridaj komentár