Riešenia krížoviek pomocou krížovkárskych slovníkov

krížovkársky slovník

Krížovkársky slovník ako pomocník pri lúštení krížoviek

Krížovka je slovná hra, v ktorej slová zodpovedajú očíslovaným poliam. Tie sú usporiadané do siete horizontálnych a vertikálnych radov, ktoré sa pretínajú a tak tvoria celé slová. Krížovky sú vylúštené a vyriešené, keď hráč doplní všetky slová správne. Je dôležité dodržiavať diakritiku. Pre správne vyriešenie krížovky vám pomôže aj krížovkársky slovník.

Máte ťažkosti s riešením niektorých krížoviek? Neviete si rady s nápoveďami? Aj v tomto vám poradí krížovkársky slovník. Krížovkársky slovník vám ponúkne niekoľko riešení pre jednotlivé chýbajúce slová vo vašej krížovke.

Prvé krížovky

Prvé krížovky (hoci nie úplne v dnešnej podobe) sa našli zapísané na starobylých hrobkách v Egypte. Za prvú krížovku dnešnej podoby sa považuje krížovka novinára Arthura Wynneho z roku 1913. Neskôr sa krížovky stali populárnymi, hlavne po vydaní Simon and Schuster publikácie v roku 1924 v krížovkárskej knihe. Od toho obdobia však prešli krížovky mnohými zmenami a dnes sú veľmi populárne aj v rôznych súťažiach o tituly.

Krížovky a slovné spoločenské hry

Krížovky sú skvelým spoločníkom pre jedného alebo  skupinu ľudí do času i nečasu. Niektoré krížovky sú náučné, niektoré zábavné, v každom prípade fungujú výborne ako precvičovanie pamäte a slovnej zásoby. Veľmi obľúbená je aj spoločenská hra scrabble. Je to slovná hra pre dvoch až štyroch hráčov, pričom získavajú body tým, že ukladajú písmenká na hracie pole, ktoré je rozdelené na mriežky 15 x 15 štvorcov. Poukladané štvorčeky s písmenkami musia tvoriť slová, ktoré sa ukladajú v tvare krížovky, pretínajúce sa zľava doprava, alebo v stĺpcoch zhora nadol. Slová musia byť definované v štandardnom slovníku. Aj k tejto hre však môžete použiť krížovkársky slovník, ktorý vám napovie a poradí možné riešenie alebo zoznam slov.

krížovkársky slovník

Krížovkársky slovník teraz aj v online podobe!

Krížovky sú teda logickou hrou (slovným hlavolamom), ktorá je vhodná pre všetky vekové kategórie mužov i žien. Cieľom je vylúštiť tajničku. Krížovky môžu mať aj viac tajničiek, a ich náročnosť sa odlišuje hlavne od vekovej skupiny, pre ktorú je krížovka určená. Krížovkársky slovník je však skvelou pomocou aj pre cudzie slová, s ktorými nie sme denne v kontakte. Krížovkársky slovník nájdete v každom kníhkupectve alebo tiež online.

Karin

Pridaj komentár