Pravidelnosť je základom úspechu pri Krav Maga

krav maga

Inštruktori Krav Maga

Pravidelnosť. Slovo, ktoré je omieľané asi každému, kto sa venuje akémukoľvek športu alebo činnosti. Nejedná sa tu iba o bojové športy alebo systém sebaobrany, rovnako to platí aj pri učení ale trénovaní osobných schopností a zručností. Rovnako to platí aj pri Krav Maga, dokonca možno ešte viac ako inde.

Prečo práve pri tomto spôsobe sebaobrany je pravidelnosť dôležitá? Odpovedí je viac a ja sa v tomto článku pokúsim ozrejmiť tie základné dôvody, ktoré to sú podľa mňa. Ak s niektorými nebudete súhlasiť, alebo som iné podľa vás vynechal, tak sa s vaším názorom neváhajte podeliť priamo pod článkom. Za každú konštruktívnu kritiku budem rád.

Krav Maga je o intuitívnych pohyboch

Práve toto je hlavným dôvodom prečo je potrebné trénovať pravidelne. Vďaka pravidelnému tréningu sa techniky stanú vašimi prirodzenými reakciami. A teda aj v rizikovej situácii zareaguje vaše telo podvedome tak, ako je naučené. Pretože nie je nič horšie ako v situácii ohrozenia zmrznúť na jednom mieste bez pohybu.

Zlepšenie vlastnej kondícii vďaka Krav Maga

Aj keď to rozhodne nie je prioritným cieľom pre trénovanie Krav Maga, aj zlepšujúca sa vlastná kondícia je dôležitým faktorom. Aj keď nie priamo pre vlastnú obranu, keďže brániť sa efektívne môžete aj s nadváhou. Ale je to rozhodne zaujímavým a silným motivačným faktorom, prečo navštevovať tréningy Krav Maga pravidelne.

Posúvanie vlastných schopností a zlepšovanie vedomostí

krav maga photo

Iba pravidelným trénovaním zlepšíte svoje schopnosti

Nie nadarmo sa hovorí, že tréning robí majstra. Rovnako aj v Krav Maga je pravidelná práca na tréningoch jedinou cestou ako sa zlepšovať. Vlastnú úroveň je jednoduché si zmerať aj vďaka testovaniam, kde každý získa svoj technický stupeň. Tento stupeň je medzinárodne uznávaný a umožňuje trénovať Krav Maga na svojej úrovni prakticky hocikde, kde má KMG zastúpenie.

Rozhodli ste sa začať venovať Krav Maga aj vy? Nie je nič jednoduchšie. Stačí iba nájsť najbližší klub, ktorý sa jej venuje a potom sa iba venovať Krav Maga pravidelne. Výsledky sa dostavia sami.

Mato

Pridaj komentár