Skladačky – zaspomínajte si na svoje detstvo a vyplňte deťom čas, ktorý trávia doma

Po dlhej zime vonku konečne cítiť jar, dni sú teplejšie a dlhšie, no my aj tak žiaľ musíme tráviť väčšinu času momentálne doma. Najťažšie to teraz majú zrejme tí rodičia, ktorí bývajú so svojimi deťmi v bytovkách, a tak nemajú možnosť vyjsť kedykoľvek na záhradu a užiť si trocha čerstvého vzduchu a slniečka. Ak aj vy patríte práve k týmto rodičom, určite hľadáte čo najviac možností, ako deťom spríjemniť čas strávený doma. Dôležité je nájsť deťom také aktivity, vďaka ktorým im čas rýchlo a zároveň efektívne ubehne. Jednou z takýchto aktivít sú napríklad aj skladačky.

skladačka

Skvelá zábava pre celú rodinu

Skladačky sú dozaista jednou z tých hračiek, s ktorými ste sa ako deti hrávali aj vy. Najlepšie na nich je to, že sú vhodné pre všetky vekové kategórie – od najmenších batoliat až po dospelých. Takisto nezohráva úlohu ani to, či máte doma dievčatko alebo chlapčeka.

Ak máte doma batoľa, odporúčame začať s tzv. „vkladačkami“. Vďaka vkladačkám si dieťatko zlepšuje jemnú motoriku a tiež sa postupne učí rozoznávať farby, veľkosti a tvary. Väčšie deti zasa určite ocenia magnetické skladačky, vďaka ktorým si môžu vytvoriť napríklad hračku presne podľa svojej fantázie. Navyše, dnes už v e-shopoch nájdete skladačky s naozaj nádherným dizajnom, vďaka ktorému sa skladačka stane aj pekným dizajnovým kúskom do detskej izbičky.

skladačky

Skúste si teda spolu s deťmi vybrať ten typ skladačiek, ktorý vás bude najviac baviť. Ponuka je dnes naozaj široká.

Skladačky si môžete vyrobiť aj doma

Na záver máme pre vás ešte jeden tip. Nechcete momentálne míňať peniaze na nové hračky? To vôbec nevadí! S deťmi si môžete vyrobiť doma aj vlastné skladačky. Určite ste si aj vy ako deti skladali doma z papiera žabky, loďky či lietadlá. Skúste to naučiť aj svoje deti, prípadne si nájdite na internete nové návody, ako napríklad poskladať papierového holuba, prasiatko, psíka alebo líšku. Zaručujeme vám zábavu na celé dni! 😊

admin

Pridaj komentár