Náročný terén nie je žiadnou prekážkou pre kvalitné parkovacie senzory

Parkovanie je obľúbenou činnosťou len málokoho z nás. Najradšej si užívame plynulú jazdu pri absolútnej viditeľnosti a rozhľade po stranách. Podmienky na cestách sa však rôznia, a preto je najlepšie zaobstarať si parkovacie senzory. Či z nás spravia lepších a zodpovednejších vodičov, ťažko povedať. Skôr slúžia na istejšie a bezpečnejšie manévrovanie s vozidlom zakaždým počas cúvania.

parkovacie senzory
S kvalitnými parkovacími senzormi vás nič neprekvapí.

Kde ich nájsť?

Parkovacie senzory umiestňujeme do zadnej časti nárazníka. O tom, že je pevná prekážka v blízkosti vozidla a môže vás vážne ohroziť pri cúvaní, informuje akustický bzučiak. Dosah ultrazvukových senzorov sa zväčša nachádza v rozmedzí do 1,5 m od vozidla. Za kritickú vzdialenosť sa najčastejšie považuje 0,3 m. Vtedy senzory upozorňujú nepretržitým a najviac intenzívnym akustickým tónom.

parkovacie senzory
Majte dokonalý prehľad o tom, čo sa okolo vás vo vozidle deje.

Parkovacie senzory a upozornenia pri ich používaní

Pozor – To, že si zakúpite parkovacie senzory, ešte neznamená, že môžete dať pri cúvaní „ruky dole z volantu“ a nič nesledovať. Takto to určite nefunguje a ani senzory nedokážu zachytiť úplne všetko. Preto si pozorne prečítajte upozornenia od výrobcu a podľa toho prispôsobte aj svoj „štýl a ohľaduplnosť“ pri cúvaní. Mnohé modely totiž nezvládnu zachytiť obrubníky, visiace tabule, kolesá bicyklov či odrazy na kolobežkách. Tak ako ani parkovacie senzory, tak ani bežný užívateľ nie je všemohúci. S montážou vám radi pomôžu skúsení servisní technici alebo budete postupovať podľa pokynov na príbalových letákoch. Okrem bzučiaku a kabeláže nájdete v kompletnej sade snímače s priemerom od 18 do 22 mm, riadiacu jednotku a nástroje na zhotovenie otvoru do nárazníka. Ak vám práca nepôjde ako od ruky, nič sa nedeje, sú na to iní. Hlavne, že s prehľadom zvládnete jazdu a cúvanie za každých podmienok.

Petra

Pridaj komentár