Školy v prírode sú pre deti výbornou skúsenosťou

S blížiacim sa začiatkom nového školského roka sa pre deti začína nielen obdobie povinností, ale aj obdobie nových zážitkov a skúseností, ktoré ich v školských laviciach po prázdninách čakajú. Jednou z výborných skúseností a tiež nezabudnuteľným zážitkom je pre deti určite pobyt v škole v prírode. Školy v prírode sú určené pre školopovinné deti zvyčajne pre žiakov 3. a 4. ročníka a tiež pre predškolákov v materských školách. Najčastejšie sa takéto výlety organizujú v jarnom a jesennom období, takže počas najbližších mesiacov (v septembri, prípadne v októbri) čaká takýto pobyt mnohé deti. Ako sa teda správne pripraviť na školu v prírode a čo presne tam deti čaká?

školy v prírode

Kremnica je jedno z miest, kde sa konajú rôzne školy v prírode

Školy v prírode – skúsenosti, zážitky, pohyb na čerstvom vzduchu aj zábava

Školy v prírode sú často pre deti prvou skúškou samostatnosti mimo svojho domova a rodiny, práve preto tam na deti čakajú najmä nové skúsenosti, kedy budú musieť mnohé veci zvládnuť a vyriešiť bez pomoci rodičov. Zároveň je však škola v prírode miestom plným skvelých zážitkov, nových priateľstiev a pre deti aj veľmi prospešného pohybu, poznávania prírody a športovania na čerstvom vzduchu. Núdza však nie je ani o zábavu v podobe rôznych animácií, niektoré školské výlety dokonca poskytujú počas pobytu vlastných animátorov, ktorí deťom organizujú veľmi pestrý a zábavný program. Zaujímavým spestrením môžu byť napr. rôzne lodné výlety, exkurzie, ale aj kúzelníci, šašovia, ukážka bojového umenia či dokonca rýchlo-kurz sebaobrany.

školy v prírode

Zážitky a nové priateľstvá na celý život

Školy v prírode – čo budú deti na pobyt potrebovať?

Zoznam všetkého, čo bude potrebné deťom do školy v prírode zabaliť, väčšinou rodičia dostanú od triednej pani učiteľky, ale je isté, že deti budú potrebovať najmä športové oblečenie a kvalitnú nepremokavú obuv či pevné detské topánky vhodné na turistiku. Často diskutovanou otázkou sú aj mobilné telefóny, väčšinou sa však neodporúča dávať ich deťom na výlety a niektoré školy to dokonca priamo zakazujú. Nemusíte sa však báť, deti tých pár dní bez mobilu v pohode zvládnu a my rodičia musíme tiež chvíľku vydržať bez kontroly nad nimi.

Dada

Pridaj komentár