Rozhodujete sa medzi čisto pružinovým alebo taštičkovým matracom?

Celé vedné disciplíny sa venujú nielen tomu ako dlho a kedy vlastne spať, ale aj na akom povrchu lôžka, čím sa prikrývať, ako často vetrať a pod. V súčasnosti existuje celý rad rôznych matracov a ich výrobcov, ktorí propagujú práve ten svoj výrobok ako ten naj… Vyberať si tak dnes môžeme medzi latexovými, gélovými, sendvičovými matracmi, matracmi zo studenej peny, pružinovými matracmi, pružinovými taštičkovými matracmi alebo napríklad tiež matracmi vyrobenými z lenivej peny. Pružinové a taštičkové matrace patria medzi najkvalitnejšie a najobľúbenejšie matrace. Viete, aký je medzi nimi rozdiel?

matrace

Podľa čoho si vyberáte matrace do postele?

Nie sú matrace ako matrace

Hľadáte kvalitný matrac s dlhou životnosťou, dobrou elasticitou a oporou? Vyberte si teda pružinový matrac. Lenže nie je pružinový matrac ako pružinový matrac. Ak chcete pre svoje spanie naozaj to najlepšie, nekupujte si klasický pružinový matrac, ale kúpte si radšej pružinový taštičkovou matrac. Ale aj keď si vyberiete klasický pružinový matrac, rozhodne neurobíte zle. Pružinový matrac má jadro vytvorené z jedného celku. Po celej ploche sa rozprestrie 100-200 pružín, ktoré sú navzájom pevne spojené. Takýto matrac dokáže telu poskytnúť dostatočnú oporu a zároveň má aj dobrú elasticitu. Pozitívne na pružinovom matraci je cena, dlhá životnosť, vysoká priedušnosť, jeho výška a antialergickosť.

matrace

Kvalitný a zdravý matrac pre dokonalý spánok a odpočinok

Taštičkový pružinový matrac je absolútna špička

Taštičkový matrac je pružinovým matracom druhej generácie. Na rozdiel od čisto pružinového má v jadre matraca až zhruba 1000 a 1200 pružín. Tieto pružiny však nie sú spojené do jedného celku, ale jednotlivé jemné pružiny sú schované v rovnakých taštičkách. Každá pružina má teda svoju vlastnú taštičku. Vďaka takému usporiadaniu môže mať taštičkový matrac viac bodových zón než klasické pružinové matrace. Telu tak taštičkový matrac poskytuje ešte väčší komfort, zaisťuje dokonalú oporu a ochranu pred otlakmi, vznikom bolesti chrbta, neobmedzuje v niektorej časti tela prietok krvi. Taštičkový matrac je oproti klasickej pružinovej matraci tiež viac priedušnejší a hypoalergénny.

 

 

 

Silly Billy

Pridaj komentár