Školy v prírode utužujú vzťahy medzi žiakmi

Kto z vás má na školy v prírode zlé spomienky? Určite nikto, veď deti milujú školy v prírode. Nielen preto, že sa na niekoľko dní dostanú preč zo školských lavíc, ale aj preto, že tam so svojimi spolužiakmi zažijú množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Na tie budú s úsmevom spomínať celý život. Škola v prírode je vlastne odbočenie od klasického štýlu vyučovania za školskými lavicami a prináša so sebou množstvo výhod. Žiaci najviac ocenia samotnú prírodu a spolu so svojimi kamarátmi získajú úplne iné spoločné zážitky než v škole. Vďaka tomu bude trieda ako celok držať viac pokope. Doprajte aj vy svojim deťom možnosť zažiť školu v prírode – rozhodne to stojí za to!

školy v prírode

Školy v prírode utužujú vzťahy medzi žiakmi.

Aké výhody majú školy v prírode?

Po dlhých a namáhavých mesiacoch v školských laviciach je pre deti pobyt v prírode doslova vykúpením. Učenie „mimo lavíc“ má mnoho benefitov. Jedným z nich je predovšetkým bližší kontakt s prírodou, zlepšenie motivácie ako aj rozvíjanie kreativity u žiakov. Kedysi boli školy v prírode určené najmä pre deti z problémových rodín a ponúkali im možnosť aspoň na pár dní vypustiť z hlavy rodinné problémy a trochu zrelaxovať. Následkom bolo aj zníženie problémov zo správania a zlepšenie školskej dochádzky. Dnes už do školy v prírode chodí takmer každé dieťa a spolu so svojimi spolužiakmi tam umocňujú preberané učivo aj získané vedomosti a podporujú tak zážitkovú formu učenia.

školy v prírode

Školy v prírode môžu byť zo začiatku strašiakom, ale deťom sa tam po chvíľke zapáči.

Školy v prírode – bohatý program, výlety ale aj strach!

Škola v prírode však pre vaše dieťa môže byť aj strašiak, veď niekoľkodňový pobyt na neznámom mieste bez rodičov vystraší asi každé dieťa. Snažte sa ho motivovať a uistite ho, že za tých pár dní prežije krásne a nezabudnuteľné chvíle, o ktorých vám neskôr porozpráva. Školy v prírode sú predsa skvelou príležitosťou na to, aby sa utužili vzťahy medzi spolužiakmi ale aj učiteľmi. Nehovoriac o tom, že počas pobytu v prírode na deti čaká aj bohatý animačný program, skvelé výlety a strava až 5 krát denne. Tak nemajte obavy! Zbaľte svojej ratolesti kufor. Nezabudnite na športové oblečenie a pohodlné tenisky a nechajte vaše dieťa nech prežije neopakovateľné chvíle v škole v prírode.

admin

Pridaj komentár