Vybrať si do záhrady drevené lavice alebo stoličky?

Drevené lavice môžu byť veľmi príjemným a atraktívnym sedením v záhrade. Dokonca pred domom môžu vytvoriť z na prvý pohľad nudnej predzáhradky krásny vítajúci a milý vchod k domovým dverám. Ľudia umiestňujú drevené lavice kdekoľvek – na dvore, pri dome, uprostred záhrady, pri bazéne, na terasy a verandy, ako aj na prednom dvore. Podľa typu domu sú niekedy lavice umiestnené aj pozdĺž chodníka, pred garážou, pod stromom a mnohých iných miestach.

drevené lavice

Drevené lavice ľudia umiestňujú kamkoľvek.

Drevené lavice musia byť pevné

Najdôležitejšie pre drevené lavice sú spoje. Niekedy, pri nákupe lacnejšieho záhradného nábytku sa môže stať, že hoci vyzerá masívne, nie je dostatočne pevný. Ďalšou dôležitou vecou je veľkosť drevenej lavice. Ak ju kupujete samostatne, no chcete ju využívať aj pri záhradnom stolovaní, vaše lavice z dreva by mali byť dostatočne dlhé (no nie príliš) a taktiež dostatočne vysoké/nízke k vášmu záhradnému stolu. Ak nakupujete celý záhradný set, ktorého súčasťou je aj drevená lavica, jej rozmery sú automaticky prispôsobené k stolu. Ak plánujete vašu novú lavicu využívať samostatne, je lepšie zvoliť štýl, ktorý bude vo vašom dvore vyzerať dekoratívne. Niekedy takýto „doplnok“ práveže pomôže zlepšiť vzhľad vášho dvora pred domom – aj keby mal slúžiť čisto ako dekorácia.

drevené lavice

Drevené lavice potrebujú starostlivosť rovnako ako iný vonkajší nábytok.

Ošetrenie a starostlivosť

Lavice z dreva tiež poskytujú zvyčajne viac miesta na usadenie pri stole, a sú tiež praktickým pomocníkom na uskladnenie záhradných pomôcok alebo detských hračiek, ak majú úložný priestor. Drevené lavice však potrebujú starostlivosť, rovnako ako iný vonkajší, drevený záhradný nábytok. Sú totiž vystavené vonkajšiemu prostrediu, chladu, teplu, rôznym zmenám počasia, a to všetko môže negatívne vplývať na váš drevený nábytok, alebo znížiť jeho životnosť. Keď nakupujete nové drevené lavice, zistite v akom stave ošetrenia je drevo. Ak nie je impregnované a dostatočne ochránené, nakúpte si vopred relevantné prípravky a ešte pred prvým použitím lavice poriadne pripravte na vonkajšie prostredie. Dobre ošetrený drevený záhradný nábytok udržuje tiež hmyz a iné parazity živiace sa na dreve mimo. Všetky tieto opatrenia predlžujú životnosť nábytku a udržujú stále dokonalý vzhľad.

Mato

Pridaj komentár