Vybrať správne puzdro na zbraň nie je jednoduché

Pokiaľ vlastníte zbraň, tak ste sa už určite dostali do situácie, kedy ste museli riešiť aj problémy spojené s puzdrom na zbraň. A nejedná sa tu iba o zbraň na „bežné“ nosenie, ale aj pri zbraniach, ktoré držíte na športové účely, alebo ochranu majetku a osôb. Každá zbraň by mala mať svoje puzdro.

Puzdro na zbraň totiž neslúži iba na nosenie zbrane, ale aj na jej ochranu pred pôsobením vonkajšieho prostredia. Pri krátkych zbraniach je samozrejme potrebné, aby puzdro na zbraň aj spĺňalo podmienky skrytého nosenia, ktoré vyžaduje zákon.

Výber materiálu je pri puzdre dôležitý

bočné puzdro na zbraň

bočné puzdro na zbraň

Pokiaľ ste sa teda rozhodli pre kúpu nového puzdra na zbraň, ako prvé je potrebné vybrať si materiál, z ktorého bude puzdro vyrobené. Na trhu je v ponuke viacero alternatív, pričom každá má svoje výhody aj nevýhody.

Pokiaľ potrebujete puzdro na zbraň, kde bude zbraň skladovaná a maximálne prenášaná na strelnicu, je skôr vhodnejšia alternatíva streleckého kufra. Rovnako to platí, ak by ste chceli prevážať svoju zbraň letecky do zahraničia. Napríklad v prípade poľovačky v zahraničí je potrebné v lietadle prevážať zbraň v samostatnom uzamykateľnom kufri na zbraň.

Pokiaľ však nosíte zbraň skrytú so sebou, tak by ste sa mali rozhodne zamerať na puzdra z kydexu. Tento moderný materiál má veľa výhod oproti ostatným používaným materiálom. Vďaka schopnosti samosvornosti pri jeho použití nie je potreba zaistenia zbrane a rovnako ani ďalších mechanizmov na jej stabilitu. Rovnako Kydex na rozdiel od iných materiálov časom nemení svoje vlastnosti a preto sa časom ani nevyťahá ani inak neznehodnotí.

Puzdro na zbraň musí byť pohodlné na nosenie

tvarované puzdro na zbraň

tvarované puzdro na zbraň

V prípade nosenia zbrane musí puzdro zvládať okrem pevného a stabilného udržania zbrane na mieste a umožnenie rýchleho tasenia aj podmienky pohodlnosti. Pretože je každému jasné, že nepohodlné puzdro nikto nosiť nebude, nech by umožňovalo akokoľvek rýchle tasenie.

Toto všetko sú dôvody prečo treba výberu puzdra na zbraň venovať dostatok času a aj energie. A nakoniec vám môžem aj z vlastnej skúsenosti povedať, že ku každej zbrani budete mať minimálne 5 puzdier, avšak používať budete iba jedno, nanajvýš dve. Práve preto vyberajte trpezlivo a zvážte všetky alternatívy.

Mato

Pridaj komentár