Sony prináša do nášho sveta virtuálnu realitu

sony

Preneste sa do virtuálnej reality vďaka spoločnosti Sony!

Sčasti by sa dalo povedať, že vo virtuálnej realite žijeme už teraz. Mobilné telefóny, počítače, notebooky, tablety, smart TV – to všetko sa stalo neoddeliteľnou súčasťou našich životov a takpovediac žijeme teraz dva životy. Jeden reálny, v skutočnom svete, kde sa stretávame a komunikujeme s priateľmi a potom druhý vo virtuálnej realite, kde pasívne sledujeme časti životov našich priateľov a známych – z ich fotiek, statusov a videí.

Nuž a to ešte nehovorím o počítačových hrách, za ktorými trávia veľké množstvo času hlavne mladí ľudia. Aj tieto hry nás do istej miery prenášajú inde, taktiež do akejsi našej vlastnej virtuálnej reality. Stotožňujeme sa s osudmi a príbehmi postáv, prežívame ich dobrodružstvá… Japonská spoločnosť Sony sa však tomuto zážitku rozhodla dať ešte nový rozmer a to doslova. Na trh prichádza s headsetom Sony Project Morpheus.

Čo ponúka headset virtuálnej reality od Sony?

Headset Sony Project Morpheus sa skladá z troch častí – z okuliarov, slúchadiel a ovládačov do rúk. Okuliare obsahujú dva displeje (s rozlíšením FullHD 1080p), ktoré v podstate fungujú na podobnom princípe ako 3D okuliare. Vďaka stereoskopickému efektu vám dokážu preniesť obraz z obrazovky TV do troch rozmerov tak, že sa akoby ocitnete priamo vo virtuálnom svete. Naviac však okuliare dokážu aj reagovať na pohyby vašej hlavy, čo vo virtuálnom svete upraví napr. pohľad kamery a pod.

Slúchadlá disponujú 3D zvukom, čo znamená, že všetky zvuky počujete, akoby sa naozaj diali vo vašej blízkosti (taktiež reagujú na pohyby vašej hlavy, čiže zvuky počujete buď ostrejšie alebo slabšie, v závislosti od toho, v akej vzdialenosti sa nachádzate v hre od zdroju zvuku). Nuž a ovládače do rúk vám umožnia teraz ešte jednoduchšie a realistickejšie ovládať hru.

Kedy a za koľko je záhada

sony

To, kedy Sony vypustí do sveta svoju novinku je zatiaľ otázne

Dokopy tvorí celý tento headset Sony Project Morpheus skvelý zážitok určený najmä pre hráčov počítačových hier, konkrétnejšie hier na Playstation 4, pretože celý projekt ohľadom virtuálnej reality od Sony sa vyvíja práve pre toto zariadenie. Nuž, Sony zatiaľ ešte neoznámila dátum, kedy by sa mal headset Projct Morpheus dostať na trh, ani jeho cenu, avšak všetci nadšenci počítačových hier sa naňho tešia už teraz.

Karin

Pridaj komentár