Výhody, ktoré poskytujú posuvné okná

Ak sa rozhodujete, ktorý okenný systém si zvolíte do vašej domácnosti, vynikajúcou možnosťou sú posuvné okná. Tu je niekoľko dôvodov prečo je to výborná voľba.

Čo sú vlastne posuvné okná?

Posuvné okná majú jeden pevný okenný panel a jeden posuvný panel. Posuvný panel, teda okno sa posúva po trati okenného panela, rámu, aby sa otvorilo alebo zatvorilo okno. Keďže sa pohybuje len po svojej vodorovnej trati, nezaberá žiadne miesto a neprekáža ani vo vnútri miestnosti ani vonku na dvore či záhrade.

posuvné okná

Skvelý tip na posuvné okná v letnom víkendovom dome

Posuvné okno je odolné a nenáročné na údržbu

Posuvné okná majú veľmi málo komponentov, ktoré sú nevyhnutné na jeho prevádzku, preto je malý alebo žiadny predpoklad pokazenia sa alebo ulomenia nejakých častí. Tento typ okien má väčšinou len kolieska, pomocou ktorých sa posúva, preto jediná údržba, ktorá je potrebná z času na čas je namazanie koliesok a prípadne prečistiť (vysať nečistoty) okenný rám. Samotné okná sa ľahko umývajú jednoduchým mopom na okná.

Sú jednoduché na užívanie

Posuvné okná sú typom, ktorý je najjednoduchší z pomedzi všetkých typov okien na používanie. Všetky okná majú aj určitý zámok/kľučky, ktorý odomknete pri otváraní okna a zamknete pri zatvorení. Medzitým sa však okno len zľahka posúva sprava doľava podľa potreby.

posuvné okná

Takýto dokonalý výhľad s klasickými oknami nezískate

Tento typ okien je funkčný

Takéto posuvné okná sú mimoriadne funkčné. Poskytujú veľa prirodzeného denného svetla a krásny jasný výhľad von. Ak ich posuniete do úplného otvorenia, máte okamžitý prísun čerstvého vzduchu do vášho domova. Nezaberajú žiadne miesto, nezavadzajú, neprekážajú. Pri minimálnom posunutí fungujú tieto okná ako vetrací systém. Posuvné okná sa vyrábajú s rôznym zasklením – štandardné a jednoduché, bezpečnostné, dvojsklenné, či odrážajúce slnečné lúče proti prehrievaniu. Skvele fungujú tiež ako okná z domu do zimnej záhrady. V bytoch sú výhodné hlavne tam, kde nie je k dispozícii balkón.

Tieto okná sú ekonomické

Okná, ktoré sú posuvné patria medzi najúspornejšie typy okien. Sú nákladovo efektívnejšie ako väčšina ostatných okien. Sú lacnejšie už pri kúpe, no taktiež majú dlhú životnosť s nízkou údržbou, preto šetria náklady aj z tejto stránky.

 

Gabika

Pridaj komentár