Vyskúšajte plavbu loďou po Dunaji

loďou po dunaji

Plavba loďou po Dunaji s Twin city liner Vás zavedie až do Viedne

Cestná aj letecká doprava je rýchla a pohodlná, železničná zase bezpečná a relatívne lacná. No ak ste už vyskúšali lodnú dopravu, určite mi dáte za pravdu, že plavba loďou je úžasná a nezabudnuteľná. Neveríte? Len si to vyskúšajte! Nič sa nevyrovná tomu pocitu, keď vás len tak unášajú vlny, slnko sa odráža na hladine a vy máte vietor vo vlasoch. Plavba loďou je niečo, čo by si mal každý aspoň raz v živote vyskúšať. Ak vám už financie nedovolia plaviť sa po mori a spoznávať exotické krajiny, vyskúšajte napríklad vyhliadkové plavby po riekach. Nemusíte ani ďaleko cestovať, úžasný zážitok budete mať aj pri plavbe loďou po Dunaji. Čudovali by ste sa, aké sú obľúbené. Počas sezóny sú lode plné turistov a veľa ľudí sa na vyhliadkovú plavbu po Dunaji vracia znova a znova.

Loďou po Dunaji do Viedne

Dunaj je druhá najdlhšia rieka v Európe a preteká cez významné mestá s množstvom pamiatok, popod desiatky jedinečných mostov a popri vzácnych chránených územiach. Plavba loďou je ideálny spôsob ako ich vidieť. Záleží na tom, aký typ plavby si vyberiete, no z Bratislavy sa po Dunaji dostanete do oboch susedných hlavných miest – po prúde rieky do Budapešti a proti prúdu do Viedne. Jednou z najvyhľadávanejších je práve plavba loďou po Dunaji do Viedne, ktorá trvá necelé 2 hodiny. Hlavne cez víkendy sú tieto plavby pravidelne vypredané. Hlavným cestovateľským cieľom je návšteva komplexu Schönbrunn – patrí do zoznamu UNESCO. Ku komplexu patrí cisársky zámok, zoo, park s fontánami, sochami a inými architektonickými skvostami. Veľmi obľúbené sú aj zámky Horný a Dolný Belveder a samozrejme prehliadka historického centra Viedne.

Romantická plavba po Dunaji

plavba loďou po dunaji

Loďou po Dunaji z Devína do Hainburgu

Ak vás to ale neťahá do susedného rakúska, pokojne ostaňte na Slovensku. Plavba loďou po Dunaji po okolí Bratislavy je nezabudnuteľný zážitok. Nesmierne obľúbený výlet loďou k zrúcaninám hradu Devín, ktorý sa týči na vysokom brale nad sútokom riek Dunaja a Moravy. Hrad Devín stojí na skale vo výške 212m nad morom a je to naša národná kultúrna pamiatka. Začnite plavbu pohľadom na historické centrum mesta, nábrežie a Bratislavský hrad, pokračujte popod Nový most a most Lafranconi k hradu Devín. Romantická plavba po Dunaji vám odhalí panorámu hlavného mesta aj tajné zákutia Dunaja priamo z lode. Je to úplne iný obzor a zabudnúť si fotoaparát je priam hriech.

Karin

Pridaj komentár