WIFI adaptér zabezpečí, aby ste boli online na každom kroku

wifi adaptér

Internetová kaviareň

Internet je už nejaký čas neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Aj keď ho doma možno nemá zavedený úplne každý, dnes už je WIFI zdarma alebo za symbolický poplatok dostupné na rôznych miestach. Takže si stačí zobrať svoje zariadenie (laptop) a vydať sa do internetovej kaviarne, nákupného centra, do parku na lavičke a podobne, a jednoducho sa pripojiť. Aby však bolo možné pripojiť sa na internet cez bezdrôtovú sieť, laptop musí obsahovať WIFI adaptér. Hoci dnes je tento adaptér súčasťou takmer všetkých počítačov, môže sa stať, že chýba. V tomto článku si teda povieme, ako zistiť či je adaptér už nainštalovaný, alebo to treba urobiť manuálne.

Ako zistiť, či váš počítač zahŕňa WIFI adaptér

To či je WIFI adaptér súčasťou vášho počítača zistíte veľmi jednoducho. Je k tomu potrebných iba niekoľko kliknutí. Cez Štart si otvorte Ovládací panel a kliknite na Sieťové a internetové pripojenia. Po tomto kroku sa vám zobrazia všetky sieťové adaptéry v počítači. WIFI adaptéry sa označujú ako Pripojenie bezdrôtovej siete. V prípade, že je adaptér označený červeným X-kom, znamená to, že nie je pripojený. Ak v okne Sieťové pripojenia nemáte vôbec nič, vo vašom počítači sa nenachádza ani káblový ani WIFI adaptér. V prípade, že sa adaptér zobrazí, môžete si vybrať dostupnú sieť a pripojiť sa.

Ak má počítač zabudovaný WIFI adaptér, no nie je zapnutý, pohľadajte po stranách laptopu jeho vypínač a zapnite ho. Adaptér je však v čase, keď nie ste na internete dobré vypínať. Šetrí to baterku.

Inštalácia USB WIFI adaptéra

wifi adaptér

WIFI adaptér s anténou a inštalačným CD

V prípade, že WIFI adaptér v počítači nemáte, vašou možnosťou je kúpa USB adaptéra. Na jeho pripojenie budete potrebovať voľný USB port. Ak všetky porty využívate na niečo iné, kúpte si aj rozbočovač USB. Tak získate viac portov.

Inštalácia adaptéra sa začína vložením priloženého disku CD. Podľa pokynov výrobcu nainštalujte softvér. V prípade, že sa v balení žiadne CD nenachádza, inštaláciu začnite vložením adaptéra do USB portu. Windows zistí hardvér automaticky a nainštaluje ho. Ak ste si zaobstarali WIFI adaptér s anténou, umiestnite ho tak, aby mohol bez problémov prijímať signál. Anténa by nemala byť blízko steny či blokovaná monitorom. Keď budete mať inštaláciu hotovú, môžete nastaviť bezdrôtovú sieť.

Sana

Pridaj komentár