Záhradný nábytok – správna voľba pre dokonalý relax

záhradný nábytok

Ako by mal vyzerať kvalitný záhradný nábytok?

Asi každý raz sníval o tom, ako v krásny slnečný deň relaxuje na nádhernej veľkej záhrade so svojimi najbližšími. Ak máte veľký dom s priestrannou záhradou, tak sa Vám tento sen zrejme splnil. Avšak mnohí, ktorí bývajú v panelákoch a nemajú možnosť mať záhradu priamo za domom, to vyriešili kúskom záhrady niekde mimo mesta alebo na chalupe, kam chodia vo voľnom čase oddychovať. Každopádne, kým sa z kúsku poľa stane záhradný raj prejde určitý čas a uberie Vám to trocha síl. Okrem starostlivosti o trávnik, rastliny, ovocie a zeleninu patrí k neodmysliteľnej časti krásnej záhrady aj záhradný nábytok.


Aký záhradný nábytok si vybrať?

Táto časť starostlivosti o záhradu bude pre Vás zrejme tá najpríjemnejšia. Aj keď každý má svoju vlastnú predstavu o tom, ako bude vyzerať jeho záhrada, tak si dovolím popísať pár všeobecných rád s ohľadom na trendy a odporúčané materiály v záhradnom nábytku.

Medzi najobľúbenejšie novinky patria záhradné stoličky z umelého ratanu. Vďaka ľahkej konštrukcii sa s nimi jednoducho manipuluje a navyše vyzerajú veľmi trendovo, takže sa takisto dajú bez problémov použiť aj v interiéri. Záhradný nábytok z hliníka sa stáva stále populárnejší, okrem praktickosti sa vyznačuje aj ľahkou údržbou a navyše je odolný voči každému počasiu. Veľkou výhodou pri týchto materiáloch je, že sa dajú praktický poskladať na seba a tak ušetria množstvo miesta pri uskladnení. K obľúbeným materiálom by som bezkonkurenčne zaradil aj nábytok z tropického dreva, ktorý napriek tomu, ako je na trhu dlho, je stále veľmi populárny.

Načo si dať pozor?

záhradný nábytok

Vytvorte si na svojej záhrade dokonalé miesto pre relax – základom je záhradný nábytok

Veľa predajcov záhradného nábytku obmedzuje svojich zákazníkov pri výbere zostavy. Určite si vyberte predajcu, ktorý Vám umožní vybrať si vlastnú kombináciu. Takisto si dávajte pozor na dobu záruky. Kvalitný záhradný nábytok by mal vydržať minimálne 5 rokov a tak by mala vyzerať aj záručná doba, ktorú dostanete.

Ak si práve zariaďujete svoju záhradu, tak dúfam že Vám tento článok pomôže urobiť z Vašej záhrady oddychový raj.

Karin

Pridaj komentár