Špeciálny matrac, ktorý ocenia hlavne ženy

matrac

Matrac so špeciálnymi vlastnosťami zabezpečí ženám lepší spánok na bruchu i na chrbte

Pokiaľ zháňate nový matrac do svojej postele, na internete nájdete určite množstvo „zaručených“ rád a návodov na to, ako si ho správne vybrať. Keď sme si však väčšinu z týchto návodov prečítali, zistili sme, že ich autori síce dbajú na výber matracov s ohľadom na rôzne vekové kategórie, avšak akosi zabúdajú na to, že rozdiel je aj medzi matracmi pre mužov a matracmi pre ženy. Aké vlastnosti by mal teda spĺňať matrac vhodný pre ženy? Vedeli ste o tom, že na trhu sa už objavili aj špeciálne matrace prispôsobené ženskej stavbe tela? O tomto všetko sa môžete dozvedieť viac v našom článku venovanom predovšetkým nežnému pohlaviu.

Prečo ženy potrebujú špeciálny matrac?

To, že stavba tela je u žien celkom iná ako u mužov, je samozrejmosť. Avšak, len málo ľudí si uvedomuje, že táto rozdielna stavba tela (okrem mnohého iného) spôsobuje aj to, že obe pohlavia majú iné požiadavky na svoj spánok, predovšetkým teda na matrac, na ktorom spia. Najväčším problémom u žien pri spánku bývajú totižto prsia. Tie pri spánku na chrbte zaťažujú chrbticu a spánok na bruchu je zasa kvôli nim občas nepríjemný, ba v niektorých prípadoch až bolestivý. Práve preto sa odborníci začali zaoberať tým, čo všetko by mal mať matrac prispôsobený pre ženský spánok, a tak vznikol špeciálny matrac pre ženy.

Čím je matrac pre ženy výnimočný?

Špeciálny matrac pre ženy je vyrobený z lenivej peny, ktorá je na našom trhu ešte pomerne novinkou. Takáto lenivá pena má tzv. pamäťový efekt, čo znamená, že sa prispôsobuje presne telesným proporciám človeka, ktorý na takomto matraci spí. To je teda výhodou najmä u žien, keďže takáto lenivá pena dokáže dokonale „opísať“ ich krivky, a tak prispôsobiť matrac ich potrebám. Matrac určený špeciálne pre ženy má však ešte jednu unikátnu výhodu – jeho súčasťou je pruh v oblasti pŕs, ktoré je možné odňať, a tak vytvoriť skvelé podmienky pre spánok na bruchu. Vďaka odnímateľnému pruhu vás nebudú tlačiť prsia a vaša chrbtica zostane v prirodzenej a zdravej polohe počas celej noci.

matrac

Matrac s lenivou penou

Karin

Pridaj komentár