Zastrieľať si zo vzduchovky sa dá aj na záhrade

Streľba na terč, zábavná streľba alebo dokonca lov drobných škodcov?  To všetko sa dá uskutočniť aj v záhrade za vašim domom či chalupou. Ak si zaobstaráte nejakú kvalitnú vzduchovú ručnú zbraň. Vzduchovky  sa radia medzi najpresnejšie ručné zbrane, a preto nie je vôbec prekvapujúce, že je terčová streľba so vzduchovky sa stáva  tak populárna. V mnohých európskych krajinách sa zakladajú verejné strelecké kluby, v ktorých sa stretávajú nadšenci pre terčovú streľbu zo vzduchových zbraní. Tu sa organizujú turnaje a ďalšie meranie síl v presnosti streľby oloveným diabolkami. Streľba zo vzduchovej pušky a pištole je tiež obľúbenou olympijskou disciplínou tak pre mužov ako aj pre ženy.

vzduchovky

Alfa Sport CO2

Streľba zo vzduchovky je aj koníčkom

Niektorí asi občas využívajú vzduchovky aj na drobný lov škodcov na svojom pozemku. Hlavne tam,  kde používanie klasických strelných zbraní by bolo nebezpečné alebo je zakázané. Zábavná streľba je ale pre mnohých  koníčkom, ktorý im prináša radosť a zábavu.  Streľbou zo vzduchovky sa dá natrénovať nielen dobrá kondícia, ale aj celý rad iných zručností.  Streľba na terč nie je až taká drahá, môžete si z chuti zastrieľať strelivom diabolo priamo u seba doma, hoci aj na tej záhrade.

 

vzduchovky

Využite svoju záhradu naplno!

So vzduchovkou aj na dovolenku

Určite nie je žiadnym problémom vziať si nejaký typ vzduchovky so sebou na dovolenku alebo na jednodňový výlet a zastrieľať si s priateľmi niekde priamo v prírodných podmienkach. Bezpečné miesto pre streľbu na terč sa dá nájsť kdekoľvek. Streľba priamo doma vám však umožní trénovať svoju presnosť streľby kedykoľvek sa vám zachce. Nemusíte ísť niekam na  najbližšiu strelnicu, ako je tomu pri streľbe z ručných pálnych zbraní. Malá energia strely a tichosť zbrane dovoľuje strieľať aj vo vnútorných priestoroch. Strelec zo vzduchovky nemusí byť tou jedinou príčinou nepresnej streľby. Je mnoho vecí, ktoré môžu  pomôcť zlepšiť  výsledky pri streľbe na terč zo vzduchovky. Nepriať nám môžu povolené skrutky, zlá optika alebo aj nekvalitné olovené strelivo diabolo.

 

Natali

Pridaj komentár