Zbrane, vďaka ktorým mafia ovládala USA

V druhej polovici  19. storočia zaplavili USA emigračné vlny z Európy. Vtedy ešte asi nikto netušil, ako môžu emigranti ovplyvniť svetové dejiny. V Taliansku, najmä na Sicílii, vznikali „gangy“, z ktorých postupne vznikali mafiánske rodiny, ktoré sa rozširovali týmto spôsobom práve do USA. Hlavným strediskom sicílskych mužov sa stal New Orleans a postupom času sa mafia rozšírila najmä do Chicaga a New Yorku. Vývoj tejto organizovanej skupiny ovplyvnila najmä prohibícia v USA a vtedy prišlo zrejme najslávnejšie obdobie talianskej mafie. Veľké množstvo vrážd, vlúpaní a iných zločinov sa dlho nedarilo zastaviť a my si dnes predstavíme dve najznámejšie zbrane na, ktoré sa vtedy títo zabijaci spoliehali.

zbrane

Historické zbrane – Colt 1911

Colt 1911 patril medzi bežné zbrane

Táto zbraň bola určená ako vražedná pri množstve konfliktov uliciach Chicaga aj New Yorku. Ide o automatickú pištoľ, ktorú paradoxne pre potreby americkej armády skonštruoval John Moses Browning. US army ju využívala až v štyroch vojnách, a to prvá a druhá svetová, Kórejská vojna a vojna vo Vietname. Táto zbraň disponuje zásobníkom na sedem nábojov typu .45 ACP. Táto zbraň sa dočkala až piatich svojich „aktualizácii“, no vždy sa zachoval základný princíp, ktorý z nej robil jednu z najlepších zbraní svojej doby. Tieto zbrane sa darilo sicílskej mafii pašovať vo veľkých množstvách a tak bola takým základným vybavením každého sgarristu (bežný člen).

zbrane

…a Thompson 1928

Thompson 1928

Táto zbraň bola počas prohibície takým tromfom, ktorý sa vyskytoval na obidvoch stranách „barikády“. Používali ju totiž tak policajti, ako aj členovia podsvetia. Konštruktér John T. Thompson zostrojil automatickú palnú zbraň, ktorá mohla páliť jednotlivými ranami, ale aj dávkou. Táto zbraň disponovala zásobníkov až na 100 nábojov rovnakého typu ako Colt (.45 ACP). Táto zbraň úradovala okrem americký ulíc, tiež v druhej svetovej vojne v nemeckých a americký vojskách. Dokonca ešte v roku 1991 sa našli zásoby týchto samopalov na území bývalej Juhoslávie.

Sana

Pridaj komentár