Zdravotnícke odevy pre všetky typy tela

Bez ohľadu na to, aký typ tela/postavu máte, vždy chcete vyzerať najlepšie ako sa dá. A teda aj v práci. Ak v práci musíte nosiť uniformu ako napr. v zdravotníctve zdravotnícke odevy, neznamená to, že musíte vyzerať neatraktívne. V tomto článku nájdete zopár tipov, ako môžete vyzerať dobre aj v zdravotníckom oblečení.

Zdravotnícke odevy

Bez ohľadu na to, aký typ tela/postavu máte, vždy chcete vyzerať najlepšie ako sa dá. To platí aj ak musíte nosiť zdravotnícke odevy v práci.

Ako vyzerať štíhlejšie

  • Vytvorte dlhší a štíhlejší vzhľad tým, že budete nosiť zdravotnícke odevy – vrch aj spodok – v rovnakých farbách.
  • Ilúziu štíhlejšieho vzhľadu nadobudnete aj so zdravotníckymi odevmi v tmavších farbách ako je hnedá, tmavo modrá, vínová alebo tmavo zelená.
  • Odpútajte pozornosť od vašich problémových partií a to tak, že upozorníte vaše prednosti v podobe detailov ako napr. zavinovací zdravotnícky top alebo šaty, strategicky rozmiestnené vrecká, rôznym šitím/švami či zdobeným prešívaním.
  • Zdravotnícke odevy, ktoré sedia ako na mieru sú vždy oveľa príťažlivejšie pre oko, ako odevy príliš tesné, príliš veľké alebo príliš dlhé. Ak je to možné, môžete si vaše zdravotnícke odevy dať upraviť u krajčíra na mieru.
  • Ak sa zaobídete bez vreciek na nohaviciach, ploché rovné nohavice pôsobia štíhlejšie. Pri zdravotníckom oblečení však vždy majte na pamäti, že oblečenie musí byť funkčné a pohodlné pri práci.

Zdravotnícke odevy pre ženy

Tvar presýpacích hodín

Ak ste typ, ktorý má úzky pás, určite si zvoľte šaty alebo vrch zdravotníckeho odevu, ktorý má zúžený pás bez toho, aby vám bol obtiahnutý. Môžete si tiež pomôcť formovacím prádlom, pre krajšiu postavu. Ak máte plnšiu hruď, lepší je okrúhly výstrih blúzy pred V-čkovým.

Telo v tvare hrušky alebo trojuholníka

Ak máte postavu, že ramená sú úzke a máte širšie boky, upozornite na vrch vášho tela jasným farebným odevom alebo vzorovaným topom, a tmavými zdravotníckymi nohavicami. Taktiež V-čkový výstrih na zdravotníckej blúze upozorní viac na tvár, než na široké boky. Pri postave opačného trojuholníka sa zamerajte na svetlejšie alebo vzorované nohavice a tmavú zdravotnícku blúzu.

Zdravotnícke odevy

Ak máte úzke ramená a širšie boky, upozornite na vrch vášho tela jasným farebným odevom alebo vzorovaným topom.

Postava jabĺčka

Ak máte štíhle nohy, no väčšie bruško a poprsie, najlepšie zdravotnícke odevy sú v rovných širších strihoch. Nohavice môžu byť zvonového strihu, teda mierne dolu rozšírené.

Sana

Pridaj komentár