Pohovky do každého domu

Mať v dome aspoň jednu kvalitnú pohovku je na nezaplatenie. Oceníte ju nielen v prípade, keď ku vám zavíta nečakaná návšteva, ale aj pri každodennom vylihovaní pred televízorom či pri čítaní obľúbenej knihy po náročnom dni v práci. Pozor, hovoríme o pohovkách, nie o klasických sedacích súpravách, ktoré máte v obývačke. Pohovky sa najčastejšie vyrábajú v rozkladacej verzii a sú ideálne nielen do obývacej izby, ale aj do detskej či hosťovskej izby – jednoducho všade tam, kde oceníte pohodlné miesto na leňošenie či občasné prespanie. Výber pohoviek je viac ako pestrý a tak si môžete vyberať z rôznych dizajnov, veľkostí, farieb ale aj materiálov.

pohovky

Pohovky môžu byť zároveň náhradnými posteľami

Pohovky na občasné prespanie

Predstavte si situáciu, keď vám pri dverách nečakane zazvoní starý priateľ zo školských čias s tým, že vás prišiel navštíviť a chcel by u vás aj prespať. Ak nemáte v dome hosťovskú izbu, nastáva tu problém a trápna situácia. Pohovka je na takéto situácie ako stvorená a poskytne pohodlné miesto pre spánok akejkoľvek nečakanej návšteve. Je to taká náhradná posteľ. Využiť ju môžete aj prípade, že u vás prespí kamarát vášho dieťaťa – pohovku jednoducho roztiahnete a tým vytvoríte komfortné lôžko, ktoré bude na nerozoznanie od klasickej postele. Pohovky sú ideálnym riešením aj pre malé byty, kde o hosťovskej izbe môžete iba snívať. Pohovku použijete ako klasickú sedačku a v prípade núdze z nej urobíte lôžko – obývačku tak rýchlosťou svetla premeníte na hosťovskú izbu.

pohovky

Pre vytvorenie bohémskeho štýlu vo vašej domácnosti…

Vyberáme pohovky

Pohovky si treba dobre vyskúšať skôr než sa pre nejakú rozhodnete, posedieť si na nich, ľahnúť si a kúpiť len takú, ktorá bude dokonale pohodlná a komfortná. Všímajte si správnu výšku a sklon opierok na ruky, kvalitu matraca, ale aj materiál z ktorého je pohovka vyrobená. Pohovky nájdete najčastejšie v látkovom prevedení, no nie je látka ako látka. Dôležitá je oderuvzdornosť aj hrúbka látky, pričom najideálnejším riešením je pohovka so snímateľnými poťahmi, ktoré sa dajú oprať v práčke a pohovka tak bude vždy vyzerať ako nová. Vyhýbajte sa však svetlým farbám, inak bude pohovka už po krátkom používaní vyzerať „nečistá“ – výbornou voľbou je kombinácia viacerých farieb a vzorov, pretože na takom podklade sa nečistoty a fľaky akoby stratia.

 

Gabika

Pridaj komentár