Značka Benlee a jej najväčší hrdina

Benlee

Rocky, ktorý preslávil značku Benlee

Značka s bohatou históriou by mohla vyrozprávať už veľa boxerských príbehov. Už od začiatku 30. rokov sa totiž značka Benlee angažovala v boxerskom priemysle a snažila sa vyrábať to najlepšie oblečenie pre boxerov.

Na začiatku 50. rokov už niekoľko boxerov nastúpilo v boxerských rukaviciach a trenírkach práve od značky Benlee. Medzi týmito boxermi vynikali najviac dve mená Floyd Patterson, no a najmä slávny a neporazený Rocky Marciano, ktorý sa stal legendou a po jeho smrti sa značka Benlee na jeho počesť premenovala na Benlee Rocky Marciano.

Život Rockyho Marciana

benlee

Boxerské kraťasy

Rocco Francis Marchegiano, ako znie jeho originálne meno, sa narodil 1. septembra 1923 v meste Brockton v americkom Massachusetts. To, že sa stane výnimočným naznačil už práve v deň svojho narodenia, keď prišiel na svet s často spochybňovanou váhou 5,4 kíl. V 18. mesiaci svojho života ho stretla ťažká choroba a to zápal pľúc. S takým niečím si malé detské telíčko len ťažko poradí, no „The Rock“ zápal prekonal aj vďaka svojej silnej telesnej konštrukcii. Už bolo zrejmé že z neho vyrastie chlap ako hora a tak sa venoval baseballu.

Po vyhodení zo školského tímu sa mu prestalo dariť aj v samotnej škole, čo viedlo k tomu, že nakoniec školu opustil. Bez vzdelania si len ťažko hľadal poriadnu prácu a tak musel prísť v jeho živote zlom. Ten prišiel v období druhej svetovej vojny, keď ho v 20 rokoch povolali do armády a bol prevelený do Anglicka a neskôr do Tichomoria, kde začal robiť svoje prvé boxerské „kroky“.

Titul majstra svetra v trenírkach Benlee

Benlee

Dnes už nájdete aj bežné mikiny so známou značkou

V čase jeho prevelenia sa v Európe boje upokojovali a tak mal dostatok času, ktorý sa rozhodol venovať boxovaniu vo vojsku. Rozhodol sa reprezentovať svoju jednotku a postupne začal prevršovať všetkých ostatných vo vojsku. Počas dvojtýždňovej dovolenky, Rocky dostal možnosť boxovať s vtedajším skúseným amatérskym boxerom Henry Lesterem, ktorého od vyčerpania kopol do rozkroku a tak sa učinil o svoju prvú a zároveň poslednú diskvalifikáciu.

Po návrate z armády sa do boxu zahryzol naplno a tiež sa staral o svoju životosprávu. Jedného dňa sa rozhodol, že začne trénovať tvrdo, aby sa mohol stať profesionálom, čo sa mu podarilo a svoj prvý zápas v profi ringu dokázal vyhrať.

Jeho kariéra sa postupne stávala rozprávkovou a v trenírkach od Benlee a so štatistikou 42 výhier a 0 prehier sa mohol konečne pobiť o titul majstra sveta s Jerseym Joem Walcattom, ktorého v 13. kole knokautoval. Tento titul dokázal ešte 6 krát obhájiť. Kariéru ukončil s neuveriteľnou bilanciou 49-0-0, čo sa nepodarilo už žiadnemu inému boxerovi.

Mato

Pridaj komentár