A opäť skrine… Bez nich to v domácnosti jednoducho nejde!

Skrine sú absolútne nenahraditeľnou súčasťou našich bytov a domov a dokonca sa im úplne nevyhneme ani v prípade, že naša domácnosť disponuje priestranným šatníkom. Nekonečné množstvo oblečenia, kabeliek, obuvi, športových potrieb, hračiek, vianočných ozdôb či rôznych doplnkov do domácnosti, ktoré sa v priestore z roka na rok viac a viac kopia, predsa musíme niekde „upratať“ a práve preto nutne potrebujeme rôzne skrine. Skrine spálňové, predsieňové či chodbové, skrine do detských aj študentských izieb alebo do pracovne… Zídu sa jednoducho všade, stačí si len vybrať tie kvalitné a správne, ktoré sa pod tlakom množstva uložených vecí nezačnú čoskoro rozpadať. Na výber dnes máte veľké množstvo rozmerov, materiálov, dizajnu aj farieb, pretože okrem klasických drevených či laminovaných drevotrieskových prevedení pribudli napr. aj textilné skrine s kovovou konštrukciou.

skriňa

Šatníková skriňa na mieru

Šatníkové skriňa je na prvom mieste v každej domácnosti…

Ako prvé takmer v každej domácnosti vyberáme rôzne priestranné šatníkové skrine ktoré v porovnaní s rôznymi menšími komodami a regálmi zaberú asi najviac voľného priestoru a aj z toho dôvodu ich treba začať plánovať ako prvé. Šatníkové skrine môžu byť rôzne dvoj, troj, ale dokonca aj štvor- či päť-dielne všetko záleží od priestoru ktorý máte k dispozícii pretože ten spravidla diktuje šírku aj výšku skrine. Pozor však na hĺbku skrine ktorá by pre bezproblémové uskladnenie oblečenia na ramienkach mala mať aspoň 60 cm.

skriňa

Klasika a romantika v podobe takéhoto nábytku…

Na čo ešte myslieť pri výbere skrine…

Pri výbere šatníkovej skrine určite zohľadnite hrúbku políc aj jednotlivých stien, kvalitu kovania, pántov, úchytov, spôsob otvárania (napr. skrine s posuvnými dverami výrazne šetria priestor) a tiež samozrejme vnútorné vybavenie skrine. Najvyhľadávanejším variantom sú jednoznačne kombinované skrine ktorých vnútorný priestor je rozdelený tak aby jeho časť slúžila ako policová skriňa a ďalšia časť býva vybavená šatníkovou tyčou na zavesenie oblečenia, prípadne zásuvkami či košíkmi. Aj šatníková tyč však môže byť napr. rovnobežná, kolmá či dokonca výsuvná preto venujte pozornosť skutočne každému detailu napr. aj zabudovaným bodovým svietidlám či zrkadlu.

Dada

Pridaj komentár