Obľúbené vzduchové pištole

Na svete snáď ani nežije človek, ktorý by nepoznal vzduchovky. Žena či muž, každý s nimi už aspoň raz v živote prišiel do kontaktu, pretože patria k tým najobľúbenejším zbraniam už dlhé roky. Vzduchovky sa používajú najmä pre športovú a rekreačnú streľbu, no rovnako ich môžete využiť aj na lov malých škodcov a hlodavcov – napríklad na potkany. Dlhé vzduchovky sú o niečo populárnejšie, no tesne za nimi sú vzduchové pištole s ktorými sa strieľa podstatne jednoduchšie, takže sú vhodné aj pre ženy a juniorov. Vzduchové pištole nemajú navyše žiadny spätný ráz, čo sa o ich dlhších kolegyniach povedať nedá, no poteší vás aj jednoduchá obsluha a šikovná veľkosť pištole.

vzduchové pištole

Aj takéto elegantné kúsky sa nájdú medzi vzduchovými pištoľami.

Vzduchové pištole a ich delenie

Vzduchové pištole rozdeľujeme podľa typu na pružinové, CO2a PCP, pričom každá z nich má svoje prednosti. Medzi najrozšírenejšie pištole patria jednoznačne CO2 pištole, ktoré sa vyrábajú ako verné kópie skutočných zbraní, no poteší vás aj pomer ceny a výkonu – v tomto CO2 pištole nemajú konkurenciu. Trochu iné sú PCP pištole. Tie sú vďaka dlhšej hlavni presnejšie, no využívajú sa hlavne na športové účely. Pružinové vzduchové pištole vás zase potešia nízkou obstarávacou cenou, no sú určené skôr pre začiatočníkov, pretože majú nízku úsťovú rýchlosť, preto po nejakom čase určite prejdete na iný typ pištole. Začiatočníci sa s nimi ale naučia dobre strieľať, takže sa im určite nevyhýbajte.

vzduchové pištole

Dokonca aj repliky historických a nacistických zbraní sa dočkali „vzduchovkového“ spracovania.

Vzduchové pištole online

Pohon strely u vzduchovej pištole zaisťuje stlačený vzduch, pričom ako strelivo sa používajú buď broky alebo olovené diabolky. Keď kupujete vzduchovku, určite sa neunáhlite a jej kúpu si dobre premyslite. Pokiaľ ste v zbraniach začiatočník, nechajte si poradiť od niekoho skúsenejšieho a ak aj takú osobu so svojom okolí nepoznáte, bez problémov vám poradia v predajni so zbraňami – v tzv. army shope. Dnes sa už dajú vzduchové pištole kúpiť aj cez internet, dokonca by sa dalo povedať, že nakupovanie online je pre vás omnoho výhodnejšie a to nielen preto, že internetová ponuka je podstatne širšia, ale aj preto, že tam zbrane kúpite lacnejšie než v bežnom kamennom obchode.

Sana

Pridaj komentár