Aby sedačka dokonale pasovala do nášho interiéru…

Po tom, čo z interiérov vymizli masívne obývacie steny a nahradili ich minimalisticky riešené skrinky, poličky a TV stolíky, sedačka sa jednoznačne stala dominantou celého tohto priestoru. Ako dominanta izby však plní aj veľmi dôležitú funkciu – práve ona vytvára prvý dojem, ktorý nadobudnú vaši hostia, keď vstúpia do obývačky. Preto je veľmi dôležité, aby ste si sedačku vybrali správne, s ohľadom na jej kvalitu aj dizajn. Ak vás teda v blízkom čase čaká výber a kúpa sedačky, určite čítajte ďalej.

Keď predstavivosť nestačí…

V prvom rade je dôležité rozhodnúť sa správne, aké rozmery by mala mať vaša nová sedačka. Pritom sa treba pozerať hlavne na rozmery vašej obývačky – teda, aby sa v nej sedačka „nestratila“, ale ani aby nezaberala väčšinu priestoru a obývačka tak nepôsobila stiesnene. Pomôcť vám pri tom môže malý trik: Vyznačte si miesto, kde by sa mala vaša budúca sedačka v priestore nachádzať napr. maliarskou páskou alebo si ju „vystavajte“ z prázdnych škatúľ – tak získate dokonalú predstavu o tom, aké rozmery sedačky sú pre vás najvhodnejšie.

Sedačka

Sedačka do obývacej izby – Drevona.sk

Sedačka pohodlná pre každého

Okrem veľkosti priestorov treba zvážiť aj veľkosť vašej rodiny – konkrétne to, koľko ľudí chcete na sedačku pohodlne usadiť. Podľa toho si jednak môžete vhodne vybrať veľkosť a tvar vašej sedačky (či chcete sedačku do tvaru L, do tvaru U a pod.), ale aj to, z koľkých vankúšov by sa mala skladať sedacia plocha. Ak sa totižto skladá iba z dvoch vankúšov, predpokladá sa, že na nej pohodlne usadíte iba dvoch ľudí (nikto predsa nemá rád sedenie v medzere).

Aby sedačka ladila s interiérom

V neposlednom rade treba prihliadať aj na dizajn, ktorý bude vaša sedačka mať. Ak máte totižto interiér obývacej izby zariadený v rustikálnom štýle, určite by ste sa mali poobzerať po sedačke, ktorá bude mať zaoblené operadlá na ruky, pekne tvarovaný chrbát aj vankúše v tomto štýle. Pri modernom interiérovom dizajne sú zas naopak na prvom mieste čisté línie a menej ozdobné čalúnenie.

Nábytok

Sedacie súpravy do väčších a menších izieb

Sana

Pridaj komentár