Airsoft vs paintball – ktorý šport je lepší?

Paintball bol kedysi nesmierne populárny adrenalínový šport, ktorý si zamilovali nielen muži, ale aj ženy. Dnes ho však nahrádza iný šport a tým je airsoft. Ak ste ešte o airsofte doteraz nepočuli, potom by ste mali vedieť, že je neskutočne nákazlivý. Dovolím si tvrdiť, že aj omnoho zaujímavejší šport než spomínaný paintball. Hlavný rozdiel medzi nimi je v zbrani a strelive, ktoré sa pri hre používa. Zatiaľ čo pri paintballe strieľate z tzv. markerov guľočky naplnené farbou, airsoftové zbrane by ste od tých skutočných len ťažko rozoznali. Ako strelivo sa pri streľbe využívajú malé plastové guličky – nazývané BB-čka. Airsoft je jednoducho omnoho reálnejší než paintball.

airsoft

Paintballové guličky znečisťujú omnoho viac než náboje, ktoré sa používajú ak ide o airsoft.

Čo je airsoft?

Airsoft je skvelá taktická hra, ktorá sa hrá predovšetkým v exteriéri. Oproti sebe stoja dve skupiny hráčov a snažia sa napríklad zachrániť rukojemníka či dobyť bunker. Je to šport simulujúci bojové situácie, hraný s funkčnými replikami skutočných zbraní. Trénujete si pri ňom taktiku, tímovú prácu, ale aj prežitie v boji. Airsoft je hra pre čestných, pretože na rozdiel od paintballu, BB-čka po sebe nezanechávajú žiadne stopy po zásahu, takže je to všetko o česti. Ak vás niekto zasiahol a vy ste ten zásah cítili, jednoducho hru opustíte, pretože je to tak správne. A pokiaľ ide o miesto, najlepšie sa hrá niekde v teréne, napríklad v lese či pri opustenej budove.

airsoft

Pre airsoft je základom vybrať si dobrú zbraň.

Airsoft a airsoftové zbrane

Ak chcete, aby sa pre vás z airsoftu stal nezabudnuteľný zážitok, potrebujete si vybrať dobrú airsoftovú zbraň. Na výber máte manuálne, plynové a elektrické zbrane, pričom na začiatok sú vhodné práve manuálky. Dokonale si s nimi precvičíte streľbu a keď prejdete na iný druh zbrane, poslúžia vám ako sekundárna zbraň. Plynové zbrane sú už o dosť kvalitnejšie a streľba z nich je presnejšia, pričom oceníte aj automatickú streľbu, čo pri manuálnych zbraniach nespoznáte. No medzi najlepšie a zároveň aj najdrahšie airsoftové zbrane zaraďujeme elektrické zbrane (AEG) poháňané elektromotorom s veľkou razanciou, presnosťou aj dostrelom.

Zuzka

Pridaj komentár