Domové dvere – čo treba vedieť pred výberom

Dom už stojí a zostáva už len doladiť posledné detaily akými sú napríklad domové dvere. Znie to síce jednoducho, no realita je úplne iná. V obchodoch na vás čakajú tisíce dverí v rôznych prevedeniach, veľkostiach aj kvalite. Vďaka tomu sa vám bude zdať doslova nemožné vybrať spomedzi nich len jedny. Treba si najmä uvedomiť, že domové dvere nekupujeme na jednu či dve sezóny. Náš dom budú skrášľovať až niekoľko desiatok rokov, preto by sme ich výberu mali venovať dostatok pozornosti ako aj financií. Nejde pritom iba o ich funkčnú stránku, ale aj estetickú – veď dvere predstavujú dizajnový doplnok, ktorý si každý hneď všimne.

domové dvere

Keď vyberáte domové dvere nezabúdajte na ich estetickú funkciu.

Vyberáme domové dvere

Keď vyberáte domové dvere v prvom rade si musíte určiť svoj finančný strop – jednoducho peniaze, ktoré ste ochotní za dvere minúť. Týmto krokom sa výber podstatne zúži. Ďalší krok je vybrať správny rozmer dverí, pričom myslite aj na to, že cez ne budete prenášať napríklad nábytok či práčku, preto by mali byť dostatočne široké. Dvere do domu majú za úlohu ochrániť vaše obydlie pred neželanými hosťami. Takže by mali byť bezpečné, masívne a hlavne odolné, pričom v niektorých prípadoch máte na výber aj dvere s protipožiarnym uzáverom. Nesmierne dôležitý je pri dverách najmä materiál, ktorý bol na ich výrobu použitý. Medzi top materiály patrí masívne drevo (napríklad dub či buk), kvalitný plast, ale aj hliník.

domové dvere

Keď vyberáte domové dvere nezabúdajte na svoje finančné limity.

Domové dvere – bezpečie na prvom mieste!

Keď kupujete dvere do domu, ide vám v prvom rade o bezpečnosť vás aj vašej rodiny. To, že sú dvere bezpečnostné vám môže tvrdiť každý predajca, no presvedčíte sa o tom jedine tak, že vám preukáže certifikát mechanického zábranného prostriedku. Vchodové domové dvere by mali mať minimálne trojbodový bezpečnostný zámok a zámkovú vložku s vyššou bezpečnostnou triedou. Ak máte na výber aj bezpečnostné pánty a connexové sklá, uprednostnite ich! Connexové sklá sa vyrábajú spojením viacerých platní skla pomocou niekoľkých vrstiev špeciálnej fólie, čo znamená, že pokiaľ dôjde k rozbitiu skla, fólia ho drží pokope, črepiny nevypadnú a tým sa znižuje riziko poranenia.

Lenka

Pridaj komentár