Airsoftová zbraň vystreľuje plastovo-keramické guľôčky

Počuli ste už niečo o hre zvanej airsoft? Alebo si to občas pletiete s paintballom? Airsoft je športové zápolenie dvoch družstiev simulujúcich vojenské bojové akcie. Narozdiel od paintballu však bojovníci nevystreľujú zo svojich zbraní muníciu s farbou, ale plastové guličky. Hráči airsoftu majú vo svojej osobnej výzbroji verné repliky skutočných ostrých zbraní, ktoré poznáme aj pod názvom airsoftová zbraň. Airsoft simuluje konflikt ozbrojených zložiek a vyžaduje vhodný vek hráčov, ich dobrú psychickú a fyzickú kondíciu, sebadisciplínu a hlboký cit pre fair-play správanie sa na bojisku.

airsoftová zbraň

Airsoftová zbraň je na nerozoznanie od pravej zbrane.

Airsoftová zbraň je na nerozoznanie

Airsoftová bitka sa uskutočňuje za vopred stanovených podmienok a v konkrétne vymedzenom teréne alebo opustených priestoroch. Môže sa bojovať o nepriateľskú vlajku na nejakej kóte či budove, výnimkou nie sú ani záchranné misie a najlákavejšie je samozrejme úplné vyradenie nepriateľského družstva z boja. Takáto airsoftová zábava samozrejme aj niečo stojí, vyžaduje si veľké nasadenie a nevyhnutnú výzbroj a výstroj. Ku ktorej patrí aj kvalitná airsoftová zbraň.

Dlhá alebo krátka airsoftová zbraň?

Krátké airsoftové zbrane je potrebné po každom výstrele ručne natiahnuť. Pracujú na princípe stlačeného piestu. Jedná sa o najlacnejšiu kategóriu airsoftových zbraní. Vyznačujú sa nízkou kadenciou streľby a obvykle aj dostrelom. Dlhá verzia airsoftových manuálnych zbraní má podstatne väčší rozsah. Do tejto kategórie patria pušky, samopaly a vlastnú kategóriu tvoria airsoftové brokovnice.

airsoftová zbraň

Dlhá, alebo krátka airsoftová zbraň? Výber je na vás.

Manuálna, plynová a elektrická

Airsoftové zbrane sa podľa pohonu rozdeľujú do troch skupín – manuálne, plynové a elektrické. Najobľúbenejšia airsoftová zbraň je elektrická. Má vyššiu výkonnosť a aj režim plne samočinných strelných zbraní. Airsoftové zbrane sú väčšinou vyrábané ako modely skutočných zbraní v mierke 1:1 a sú ťažko rozpoznateľné od skutočných zbraní. Pokročilejší hráči si svoju airsoftovú zbraň vylepšujú rôznymi puškohľadmi, kolimátormi prípadne svietidlami. Pri nákupu akéjkoľvek airsoftovej zbrane je tiež potrebné dbať na to, aby bola vybavené certifikátom, ktorý zaručuje kvalitu výrobku a  záručnú lehotu. Je žiadúce vyhýbať sa nákupom  nekvalitných, nebezpečných a necertifikovaných airsoftových zbraní na tržniciach.

Milos

Pridaj komentár