Mexico je žiarivou perlou Strednej Ameriky

Superlatívmi sa pri rozprávaní o pobytoch v tejto krajine skutočne nešetrí. Mexico je modernou krajinou, ktorá láka milióny turistov z celého sveta najmä na svoje dedičstvo. Žili tu v minulosti Aztékovia, Mayovia, Olmékovia, Toltékovia a ďalšie kultúry, ktoré svet až tak dobre nepozná. Po sebe tu zanechali obrovské množstvo pamiatok a monumentov, ku ktorým sa viažu rôzne fascinujúce, a miestami aj desivé príbehy. Medzi skvosty Mexica patria pyramidové mestečká, fascinujúce kostoly alebo i ľuďmi preplnené hlavné mesto Mexico City.

mexico

Hlavné mesto Mexica je Ciudad de Mexico.

Mexico City – hlavné mesto postavené na ruinách Aztékov

Hlavné mesto Mexico City postavili v prvej polke 16. storočia. Nejde o úplne nové mesto. Na jeho mieste v minulosti totižto stál Tenochtitlán, čo bolo hlavné mesto Aztéckej ríše. Tenochtitlán dobyl Hernán Cortés, ktorý velil conquistadorom zo Španielska. Za tú dobu sa mesto rozrástlo do neuveriteľných parametrov. Za zmienku stojí už len počet obyvateľov, ktorý sa aktuálne pohybuje na úrovni 21,2 milióna obyvateľov. Historické centrum mesta uviedli v roku 1987 na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO. Ide napríklad o dom a ateliér Luisa Barragána, prípadne univerzitný kampus Mexickej národnej univerzity.

mexico

Ciudad de Mexico v noci.

Mesto čisté a v minulosti preslávené futbalom

Miestne stavby sú vedené v koloniálnom strihu ovplyvnenom španielskou architektúrou. Doprava je na dobrej úrovni. Odviesť sa môžete aj metrom, ktoré je veľmi lacné a čisté. Rovnako sú na tom s čistotou aj ulice. Na Mexico City nezabúdajú ani fanúšikovia futbalu. V rokoch 1970 a 1986 sa tu konali majstrovstvá sveta vo futbale. Keď vás centrum hlavného mesta omrzí, vyberte sa do Teotihuacánu.

mexico

Mexico má miesto, kde sa stvorili Bohovia.

Teotihuacán – tam kde stvorili bohov

O tomto mieste sa povráva, že tu boli stvorení bohovia. Na vlastné oči si tu môžete vychutnať pyramídu Slnka a Mesiaca a zachované chrámy. V 8. storočí po Kristovi obyvatelia toto mesto opustili. Dodnes je to veľkou záhadou, ktorú sa nikomu nepodarilo rozlúsknuť. Mexico je dovolenkovou destináciou, ktorú navštevujú ľudia radi aj pre jeho prekrásne pláže a čisté more. Mexico sa oplatí navštíviť. Jedná sa o krásnu, farebnú a kultivovanú krajinu, ktorá je domovom pre milióny milých a pokojných ľudí. Staňte sa aspoň na čas jedným z nich.

Milos

Pridaj komentár