Ak postaviť dom, tak jedine zrubový

Každý sa raz dožije veku, kedy začne uvažovať o svojom vlastnom bývaní. Už má dosť študentských ubytovní a prenajatých bytov, kde nikdy nie sú veci a nábytok tak a také, ako ich chce. Niekto si kúpi byt (či už z finančného hľadiska, preto, že je rád v centre mesta alebo preto, že je sám), niekto si kúpi dom a niekto si svoj dom sám postaví (alebo dá postaviť). Ak by ste si mali dať postaviť dom vy, aký by bol? Rozhodli by ste sa pre moderný, presklený, betónový alebo veľký drevený zrubový dom, tehlový či by ste sa rozhodli pre návrat k pôvodným slameným alebo iným „bio“ domom?

zrubové domy

Zrubové domy sú dnes už nie len víkendovou chatou ale aj celoročným domovom

Zrubové domy nie len na víkendový oddych

Zrubové domy sú podľa najnovších štatistík najobľúbenejšie rodinné domy. Čo ešte pred niekoľkými rokmi bolo považované viac-menej za víkendový dom alebo chatu, je dnes bežným celoročne obývaným rodinným domom. V dnešnej dobe sa veľký dôraz kladie na šetrenie energií a ochranu životného prostredia. Snažíme sa žiť úspornejšie, zdravšie a prírodnejšie. Pestujeme si vlastné ovocie, zeleninu a rôzne bylinky, kupujeme úspornejšie žiarovky do svietidiel a recyklujeme. A to je dobre. Aj preto sú zrubové domy tak žiadané.

zrubové domy

Malý a útulný zrubový dom

Bývanie a samé výhody

Zrubové domy môžu byť klasické, tradičné či moderné, staré či nové, víkendové či celoročné, veľké či malé. Ak však budete mať možnosť v zrubovom dome bývať raz, viac už iné bývanie ani nebudete chcieť. Okrem toho, že sú krásne, poskytujú tiež množstvo výhod ako napr. príjemná izbová teplota po celý rok – v lete chlad, v zime teplo, čo je pre mnohých dosť podstatné až rozhodujúce. Samozrejme takýto zrubový dom nie je vhodné postaviť kdekoľvek. Najlepšie sa vyníma mimo mestských častí, v okolí prírody a zelene. Nie je to však podmienkou. Určite mi však každý milovník prírody dá za pravdu keď poviem, že ku každému zrubovému domu patrí do okolia exteriéru aj pozemok či záhrada. Pre mnohých je bývanie v zruboch ako celoročná dovolenka.

 

Gabika

Pridaj komentár