Brušné tance sú ideálnym relaxom pre vyťažené ženy

Brušné tance

Orientálne tance ideálne pre všetky ženy

Orientálne brušné tance sú u žien veľmi vyhľadávaným spôsobom relaxačného pohybu, ktorý nie je až taký náročný ako napríklad posilňovanie vo fitnescentre či pravidelný beh alebo iné športy a tak tento typ pohybovej aktivity zvládnu pokojne aj staršie dámy v zrelom veku.

Brušné tance sú typické svojimi žensky ladenými pohybmi v oblasti brucha, panvy a hrudníka, ktoré majú pre ženy veľa prínosov aj po zdravotnej stránke a to nielen čo sa týka fyzického zdravia ale aj duševného, pretože brušné tance pomáhajú žene psychicky sa uvoľniť a zrelaxovať od každodenných starostí a zhonu pri príjemnej hudbe a tanci. A okrem toho všetkého je to zábava. 🙂

Brušné tance a ich pozitívny vplyv na zdravie ženy

brušné tance

Tance sú vynikajúce nie len na psychiku ale aj fyzickú kondíciu

Brušné tance majú pozitívny vplyv na fyzické zdravie ženy najmä tým, že zlepšujú pohyblivosť kĺbov, posilňujú svalstvo chrbta a brucha, čím môžu prispievať k zmierneniu bolesti krížov aj celej chrbtice. Veď práve správne držanie tela a pevnejšie svalstvo v oblasti brucha aj chrbtice je pre chrbticu veľmi dôležité.

Brušné tance však často pomáhajú aj pri menších tráviacich problémoch a predovšetkým majú pozitívny vplyv na ženské problémy v období klimaktéria a tiež menštruačné problémy.

Aj napriek tomu, že brušné tance majú naozaj množstvo priaznivých účinkov, v období tehotenstva či pri vážnejších zdravotných problémoch túto aktivitu radšej skonzultujte aj so svojim lekárom.

Brušné tance – nájdite si konečne čas aj na seba

brušné tance

Nezabudnite, že bušné tance odbúravajú stres

V dnešnej dobe, kedy sú aj na ženy kladené veľké nároky ako v zamestnaní, tak aj doma a v rodine, si veľa žien nenájde na seba ani minimum času.

A práve brušné tance môžu byť tou správnou aktivitou, pri ktorej si oddýchnete, budete konečne myslieť aj trochu na seba a zabudnete na každodenný kolotoč povinností.

Odmenou vám bude nielen lepšia kondícia, ale najmä dobrý pocit zo seba samej a väčšie sebavedomie. Doprajte si brušné tance ako odmenu za všetko, čo musíte v živote zvládať.

Karin

Pridaj komentár