Business tvorba web stránok – na čo pri nej nezabudnúť?

tvorba web stránok

Stránka by mala byť prístupná aj pre mobily či tablety

Prebieha práve teraz tvorba web stránok pre váš biznis alebo sa ešte len chystáte na tento krok? V oboch prípadoch určite oceníte niekoľko tipov, na čo by ste pri business tvorbe web stránok určite nemali zabudnúť!

Stránka pre stolné počítače, notebooky, tablety aj smartphony

Responzívny dizajn je dnes už nevyhnutnosťou, či už sa tvorba web stránok sústredí na tvorbu blogu, e-shopu alebo tzv. informačnej business stránky. Chcete predsa dať možnosť svojim návštevníkom pozrieť si pohodlne a jednoducho vašu stránku aj na mobile či tablete!

Navigácia na stránke

Ak chcete vytvoriť stránku, ktorá nebude mať príliš veľa obsahu, prípadne, ešte lepšie – „single page“ webstránku, tento bod by pre vás nemal byť žiadnym problémom. Ak však plánujete stránku, ktorá sa bude skladať z množstva produktov, prípadne článkov a pod., veľmi dôležitým krokom bude vytvoriť pre návštevníkov stránky také prostredie, v ktorom nebudú mať šancu „stratiť sa“. Nuž a na to najlepšie slúži prehľadné a jasné hlavné menu, v ktorom nebude viac ako 5 – 6 položiek.

tvorba web stránok

Dobre zvládnutá tvorba web stránok musí zaujať návštevníka okamžite

Vyhnite sa nepríjemnostiam vopred

Tvorba web stránok sa síce často sústredí predovšetkým na kvalitný web design a bezchybnú funkčnosť, avšak nemali by ste zabúdať ani na právne opatrenia. Medzi tie najzákladnejšie, ktoré by určite nemali chýbať ani na vašej stránke, patria napr. Zásady ochrany osobných údajov či Podmienky použitia. Obe by mali byť spracované kvalitne a na vysokej úrovni, vyhnete sa tak zbytočným nepríjemnostiam.

Máte iba 6 sekúnd!

Optimalizácia rýchlosti načítania vašej web stránky je tiež mimoriadne dôležitou záležitosťou, na ktorú by ste nemali zabúdať. Vo všeobecnosti totižto platí, že na upútanie návštevníka máte iba 6 sekúnd. Nuž a ak sa za tento čas návštevníkovi obsah stránky ani len nenačíta, môžete si byť istý, že z vašej stránky odíde rýchlosťou blesku.

Tvorba web stránok – kontaktné formuláre

Dajte svojim návštevníkom možnosť kontaktovať vás! Tvorba web stránok by mala zahŕňať aj tvorbu kontaktných formulárov, ktoré by v ideálnom prípade mali byť umiestnené na hlavnej stránke, ale aj na každej jednej podstránke. Ak ešte pridáte aj adresu vášho sídla, telefónne číslo a email aj do pätičky stránky, v tomto smere máte určite vyhraté!

Mato

Pridaj komentár