Rekonštrukcia kúpeľne – nielen estetický vzhľad, ale aj bezpečnosť je dôležitá!

rekonštrukcia kúpelne

Odborníci sa postarajú o to aby rekonštrukcia kúpeľne dopadla dobre

Rekonštrukcia kúpeľne je často jednou z najčastejších a prvých zmien, pre ktoré sa v staršom byte rozhodneme. Je to zrejme tým, že práve na kúpeľni sa najviditeľnejšie podpíšu dlhé roky používania a tak, ak sa chceme cítiť v našej kúpeľni naozaj príjemne a komfortne, nevyhnutne nás čaká jej rekonštrukcia. Nezriedka sú dôvodom kompletnej rekonštrukcie kúpeľne aj dosluhujúce rozvody vody či elektrických káblov a tak často musíme začať práve výmenou poškodených hliníkových elektrických káblov za medené či výmenou starého skorodovaného a zaneseného kovového vodovodného potrubia za nové plastové. Túto časť rekonštrukcie nikdy nepodceňujte, pretože na bezpečnosti vašej domácnosti sa naozaj neoplatí šetriť.

Rekonštrukcia kúpeľne odborne či svojpomocne?

Rekonštrukcia kúpeľne svojpomocne má svoje výhody aj nevýhody a rovnako tak aj rekonštrukcia zverená do rúk odborníkom. Ak sa rozhodnete pre rekonštrukciu vo vlastnej réžii, je viac ako isté, že nejaké finančné prostriedky týmto spôsobom určite ušetríte a zároveň budete vedieť akú kvalitu prevedenia môžete očakávať, pretože konečný výsledok bude výsledkom práce vašich rúk. Nevýhodou je, že takáto rekonštrukcia bude trvať dlhší čas a tiež riziká neodbornej práce (napr. tvorba plesní v budúcnosti či iné funkčné aj estetické nedostatky) a s tým súvisiace zvýšené náklady na naprávanie spôsobených chýb. Výhodou rekonštrukcie prevedenej odbornou firmou je komplexnosť, odborné znalosti aj skúsenosti a tiež záruka. Nevýhodou môžu byť vyššie finančné náklady.

rekonštrukcia kúpeľne

Inšpiráciu môžete nájsť na internete

Ako vybrať naozaj odborného a seriózneho realizátora?

Rekonštrukcia kúpeľne nie je prechádzka ružovým sadom a je veľmi dôležité vybrať si naozaj odbornú a serióznu firmu na jej realizáciu, ktorá bude zárukou, že všetky práce budú prevedené naozaj kvalitne. Na výber vhodného realizátora treba myslieť už vopred a v dostatočnom predstihu. Najlepším riešením ako si preveriť rôzne firmy a zhotoviteľov, ktorí by prichádzali do úvahy, je nahliadnutie na internetové stránky s recenziami a skúsenosťami ľudí, u ktorých už rekonštrukciu vykonávali. Správne nasmerovať vás môžu aj priatelia a známi, ktorí vám odporučia firmu s ktorou boli sami spokojní.

Mato

Pridaj komentár